Yurtdışı Kargo Ücretleri Pahalı mı?

Sitemizin genel içerik profili olarak, son zamanlarda çok sıklıkla aranan konular hakkında yazı yazmayı tercih ediyoruz. Yazımızın en fazla arandığı dönemde kaleme alınması, doğal olarak iyi bir hite sahip olmasını sağlıyor. Bugünkü konumuz ise; Yurtdışı Kargo

Son zamanlarda Google Trendlerinde yurtdışına kargo gönderimiyle ilgili çok sayıda aranma olduğunu gördük. Sizlerin Google’a sorduğu; Almanya’ya Kargo Kaç Günde Gider? Fransa’ya Kargo Ücreti Ne Kadardır? İtalya’ya Kargo Göndermek Pahalı mı? gibi çok sayıda soru bizim bu yazımızı şekillendirmemize yardımcı oldu. Soruları, yurt dışına kargo konusunda uzman bir ekip olan KargomKolay.com ekibine sorduk… İşte cevapları;

Yurdışına gönderi yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Türkiye’den yurt dışına yapacağınız gönderilerde, yurt içinden farklı olarak, paketleriniz gümrük işlemlerine tabi tutulacaktır. Bu yüzden gönderileriniz durdurulup gümrük incelemesine alınabilir. Çoğu ülkede gümrük muafiyeti olmakla beraber, gönderici olarak firma ya da şahıs olmanız gümrük prosedürlerinde farklılıklar yaratacaktır.

Yurt dışına gönderimde hangi evraklar gereklidir?

Dosya veya döküman harici olan yurt dışı gönderilerinizde karşı ülkenin gümrüğü için bir proforma fatura hazırlamanız gerekmektedir. Bunun dışında gönderinizin uçuş ve teslimat bilgilerinin yer aldığı konşimentoyu da ayrıca hazırlamanız gerekmektedir.
KargomKolay.com üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde konşimentonuzu sipariş sırasında otomatik olarak doldurmuş oluyorsunuz. Proforma bilgilerinizi de sipariş sırasında girebilirsiniz. Ayrıca gelen kuryeye bu proformayı vermeniz gerekecektir. Boş bir proforma örneğini müşteri hizmetlerimiz size hazırlamanız için gönderecektir. Döküman ve dosya gönderilerinde proforma hazırlamak zorunda değilsiniz.

Kolimin boyutları fiyatları nasıl etkiler?

Kolinizin boyu büyüdükçe ödeyeceğiniz miktarda aynı oranda artacaktır. Bir örnekle açılamak gerekirse sevgilinize göndereceğiniz peluş bir ayının ağırlığı 5 kg gelebilir fakat 40x60x40 boyutlarında bir kolide gönderiyorsanız eğer kolinizin fiyatı 20 kg desi üzerinden hesaplanacaktır.
Ayrıca 180 cm üzerindeki kurye gönderilerinde sorun yaşanmaktadır. Bunun gibi durumlarda mutlaka müşteri hizmetlerimizle iletişime geçiniz. KargomKolay olarak size alternatif yollar sunabiliriz.

Fransa’ya Kargo ücreti ne kadardır? Pahalı mı?

Fransa’ya göndereceğiniz kargo ücretleri sanıldığı kadar pahalı değil. Fiyatı belirleme unsuru ise kargonuzun kilosu…. Mesela 1 kilo tutan bir kargonuz var. 33 Euro gibi bir fiyata bu kargoyu gönderebilirsiniz. Kilo arttıkça fiyat da artacaktır.

Almanya’ya kargom kaç günde gider?

Firmamızın diğer rakiplerimizden ayrıldığı en önemli farkı burada yatıyor. Almanya’yı baz alırsak kargonuzu maksimum 2 gün içinde Almanya’nın istediğiniz noktasındaki varış hedefine teslim ediyoruz.

Gelişen teknoloji ve bu gelişmenin taşımacılık sektörüne yansımaları sonucu, eskiden çok uzun sürede çok pahalıya yapılan bir çok şeyin bugün daha uygun fiyatlarla yapılmaya başlanmasına yol açıyor. Yurtdışı kargo da bunlardan birisi. Bugün Türkiye’den farklı bir ülkeye kargo göndermek hakkındaki sorulara cevap aradık ve işin uzmanı olan kargom kolay firmasından bilgiler aldık. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız firmanın kendisiyle irtibata geçebilirsiniz. Süre ve fiyat bilgisini merak ettiğiniz bir ülke var ise buraya tıklayarak istediğiniz ülke hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir