YouTube Videolarını İnternetsiz İzleyin!

Mobil kullanıcılarının yıllardır beklediği özellik sonunda gerçek oldu. Artık Youtube’den çevrimdışı video izlemek mümkün olacak. Detaylar haberimizde…

Akıllı cihazlar hayatımıza girdiğinden beri, mobil internet kullanımı inanılmaz derecede arttı. Özellikle Youtube, içerisinde yer alan müzik ve çeşitli videolar sayesinde kullanıcıların ilk tercihi oluyor. Ancak Youtube’de izlediğimiz videolar her seferinde mobil verimizden yediği için internet kotamızı kısa zamanda doldurabiliyor. İşte bu durum artık Youtube Go ile sona erecek gibi duruyor.

youtube_go-1475057714

Google, Hindistan’da gerçekleştirdiği ikinci etkinliğinde, veri tasarrufuna önem veren yeni uygulamasını tanıttı; Youtube Go… Özellikle interneti yavaş olan kişiler için geliştirilen uygulama, istendiğinde sonradan izlemek için videoları kaydetmenize imkan sağlıyor. Böylece videoyu her açtığınızda kotanızdan harcamak zorunda kalmıyorsunuz.

Youtube Go ayrıca videoyu indirmeden önce hangi kalitenin ne kadar alana ihtiyacı olduğunu bildiriyor, indirdiğiniz videoyu telefonunuzun hangi bölümüne kaydetmek istediğinizi soruyor. Elbette indirdiğiniz bu videoları Google’ın özel sıkıştırma algoritması ile uygun boyutlara indirgeyebiliyorsunuz.

YouTube Go nasıl indirilir ?

Youtube Go, şimdilik sadece Hindistan’da sunulacak ancak önümüzdeki günlerde de diğer ülkelerin marketlerinde de yer alması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir