YouTube Reklamları Artık Geçilemeyecek

Online video platformlarından biri olan YouTube, kısa bir süre önce çeşitli değişiklikler yapmıştı. Bunu mobil uygulaması için de gerçekleştiren yetkililer, uygulamayı yenilemiş ve yeni bir reklam biçimi olan Bumper adlı formatını insanların hayatına soktu. Artık kısa süreli reklam videoları geçilemeyecek.

Mobil reklam formatı olan Bumper ile hayatımıza dahil edilen 6 saniyelik video reklamlar ister bilgisayarda ister telefon ya da tablette atlanamayacak. Esasen zaten kısa olan videolar çoğu zaman izlenmeden geçiliyordu. Artık böyle bir imkanı vermeyen YouTube, bazı kullanıcıların deyimiyle “Yaşamlarından 6 saniye çalıyor”.

Bu verimsiz reklam trafiğine bir dur demek adına “Reklamı Atla” adlı buton pasifleştiriliyor. Youtube Red ile olan geçişin hızlandırılması adına yapılmış olan bir hamle olduğu düşünülen bu olayda kullanıcıların tepkileri giderek büyüyecek mi? Reklam bekleme saniyesinin 1 saniye uzatılması ilerleyen zamanlarda “Zorla reklam izletme” olarak algılanması bambaşka uygulamalara da etki etmesinden korkulur hale geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir