Youtube Otomatik Oynatma Mobilde!

Google, YouTube üzerinden sağladığı geliri arttırmak adına neredeyse hiç bir yerde görülmemiş olan “Otomatik Oynat” adlı işlemi devreye koymuştu. Geçtiğimiz yıldan beri YouTube’de masaüstü sürümünde kullanılan “Otomatik Oynat” adlı özellik şimdilerde mobil uygulamalar adına devreye giriyor.

YouTube mobil uygulamasını sıkça kullanıyorsanız, masaüstü sürümde kullandığınız “Otomatik Oynat” işlevini artık mobilde de göreceğiz.

Kısacası bu özellik sayesinde mobilde izlediğiniz videonun ardından yeni bir video otomatik olarak değişecek. Bu değişen videolar ise sizin izlediğiniz videolar ile bağlantılı olacak.

Öncelikle Android kullanıcılarının yararlanmaya başlayacağı bu işlevsel değişim şöyle bir görüntü sağlamakta:

youtube-mobil-otomatik oynart

Öncelikle Android kullanıcılarının hizmetine sunulan bu özelliği kullanırken bir sonraki videoyu alt kısımda görebileceksiniz, gerekirse bu özelliği kapatabileceksiniz.  Google’ın otomatik oynatma özelliğini kısa süre içinde gelecek olan güncellemeler içinde göreceksiniz.
Ayrıca Google, YouTube’un masaüstü sürümü için de yepyeni bir güncelleme hazırlamakta. Bu yeni arayüz ile Materyal Tasarım’ın etkileri oldukça fazla görülecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir