YouTube Canlı Yayın Özelliği Mobile Geliyor

Canlı yayın özelliğini kullanan ilk firmalardan biri olan Youtube, bu özelliğini uzun bir süredie sadece web servisi üzerinde destekliyordu. Youtube canlı yayın özelliğinin tutması sonrası mobil üzerinden canlı yayın yapan bir çok uygulama kurulmuş ve Youtube canlı yayın tahtından edilmişti; yani neredeyse…

İlk Olarak iOS’a Gelebilir!

Youtube “canlı yayın benim fikrimdi kimselere kaptırmam” dercesine kolları sıvadı ve bu özelliği mobil platformlara da getireceğini duyurdu. Yotube Blog sayfasında yapılan duyuruya göre çok yakın bir zaman içinde Youtube canlı yayın özelliği mobil platformanlarda da yerini alacak. Ancak çok ilginç bir söylenti var ki Google, Youtube canlı yayın özelliğini ilk olarak kendi işletim sistemi olan Android’e değil rakibi olan iOS platformunda kullanıma sunacak.

youtube-canli-yayin

Periscope’a Büyük Rakip!

Youtube mobil canlı yayın özelliğinin tıpkı Periscope gibi çalışması bekleniyor. Örneğin siz canlı yayına başladığınızda takipçilerinize bildirim gidecek. Yayına katılan kişiler size yorum yapabilecek. İsterseniz canlı yayınlarınızı yoruma kapalı bir şekilde yapabileceksiniz. Hedef kitlenizi belirleyi özel canlı yayınlar da yapabileceksiniz.

Bu özelliğin mobil platformanlara hangi tarihte geleceği ile ilgili ise kesin bir bilgi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir