Yeni Macbook Pro’da Bir Sorun Olabilir!

Geçen ay tanıtılan yeni Macbook Pro’ların Trackpad’i ile ilgili kullanıcı şikayetleri geliyor. Yenilenen Trackpad’de eskiden var olan bir fonksiyonun kullanılmadığı belirtiliyor.

Apple, Ekim ayında düzenlediği Hello Again etkinliği kapsamında yeni nesil Macbook Pro ailesini tanıttı. Baştan sona yenilenen MacBook Pro’ların dahili faresi TrackPad de yenilenen parçalardan biriydi.

Eskisine göre daha büyük olan TrackPad, bu sayede kullanıcılarına çok daha rahat bir deneyim sunuyordu. Ancak gelen haberlere göre yeni TrackPad’ler bir sorun barındırıyor olabilir.

macbook-trackpad

TechRadar’da yer alan habere göre, çeşitli forumlardaki kullanıcılar, MacBook Pro’ların TrackPad’i ile ilgili bir sorun yaşamaktalar. Uzun bir süredir Mac OS X işletim sisteminde yer alan 3 parmakla pencere sürükleme özelliği sayesinde tıklamadan, sadece dokunarak pencereleri kolaylıkla taşıyabiliyordunuz. Eski kullanıcıların severek kullandığı bu özellik, iddialara göre yeni nesil MacBook Pro’larda düzgün bir şekilde çalışmıyor. Kullanıcıların forumlarda yazdıklarına göre bu özellik çoğu zaman tepki vermiyor ya da farklı bir hareket olarak algılanıyor.

Hareketin çoğunlukla TrackPad’in ortasında çalıştığını belirten kullanıcılar, kenarlarda sistemin algılamadığını ya da bu hareketi sağ klik olarak algıladığını söylüyor.

Sorunun yazılımsal olduğunu düşünen kullanıcılar, yeni bir güncelleme sayesinde bu sorunun çözüleceğini ve sorunun donanımsal olmamasını umuyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir