Yeni Macbook Pro Konsepti “Keşke” Dedirtti!

Apple, 13-17 Haziran tarihlerinde San Francisco şehrinde yapmayı planladığı etkinlikte iPhone 7 ve 7 Plus’ın dışında yeni Macbook Pro’ları da tanıtacak. Ancak şunu belirtmekte fayda var, eğer tamamen radikal bir yenilik bekliyorsanız ne yazık ki bu gerçekleşmeyecek. Çünkü Apple, Macbook Pro serisindeki benzer tasarım çizgilerinden yine vazgeçmemiş.

Hal böyle olunca kullanıcıların büyük bir bölümü her zaman olduğu gibi Macbook Pro’larda sadece donanımsal değişikliklerin olacağına kesin gözüyle bakıyor.

Apple çizgisini bozmaya dursun, Martin Hajek tarafından hazırlanan yeni Macbook Pro konsepti keskin bir “ahh!” çekme ile kullanıcılarına “keşke yeni Macbook Pro’lar böyle olsa” dedirtti.

macbooktouchpanelspotify-800x601-1

 

Hajek’in hazırladığı konseptte Macbook Pro’da yer alan fonksiyon tuşları yerini OLED dokunmatik bir panele bırakmış. Bu dokunmatik panel yardımıyla Spotify üzerinden dünlediğiniz bir müziği kontrol edebiliyor, bilgisayardaki batarya durumu ve tarih, saat gibi bir çok temel bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

27496375261_09a0dbb7fe_b

Ayrıca Hajek’in yaptığı bu konseptte Siri, dokunmatik OLED ekran üzerinden kontrol edilebiliyor. Siri’nin verdiği cevapları görüntülemeniz bile mümkün…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir