Yandex Navigasyon’a Park Yeri Özelliği Geldi!

Yandex Navigasyon ve Haritalar, trafikte geçirilen zamanı azaltacak yenilikçi bir özelliği daha Türkiye’ye getirdi. Sürücülere, varış noktalarına en yakın ücretli ve ücretsiz park yerlerini gösteren “park yerleri” özelliği, Türkiye’de ilk kez Yandex Navigasyon kullanıcıları tarafından deneyimlenecek. İlk olarak İstanbul’daki sürücülerin kullanımına sunulan bu özellik, daha sonra Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin diğer illerinde de kullanılmaya başlanacak.

Yandex Navigasyon’da varış noktasına yaklaşırken P butonuna tıklayan kullanıcılar harita üzerinde açık ya da kapalı otopark seçeneklerini ve bunların hangilerinin ücretli hangilerinin ücretsiz olduğunu görebilecek.

İstanbul’un birbirinden farklı bölgelerinde 5496 tane ücretli ve 1359 tane ücretsiz olmak üzere toplam olarak 6855 tane otopark noktası Yandex Navigasyon’un Haritalarına eklendi. Yandex Navigasyon’a eklenen otoparkların 6144’ü açık ve 711 tanesi de kapalı olarak hizmet veriyor. Ayrıca bu uygulama üzerinde sokak üzerine park edilebilecek binden fazla park yeri bilgileri de bu uygulamayı kullananlara sunulacak.

1486712750_1486676070yandexnavigasyontrkiyedebirilk.png

14 BİNDEN FAZLA NOKTADA GÜNCELLEME YAPILDI

Yandex Haritalar’ın İstanbul haritasında oldukça kapsamlı bir güncelleme yapıldı. Haritada bulunan toplam 1413 nokta yenilendi. Bu güncelleme kapsamında haritaya binlerce yeri harita eklendi ve 2 binden fazla sokağın adında da değişiklik yapıldı. Ayrıca binden fazla yol kapatıldı ve hız limitleri güncellendi ve bazı yolların da sürüş yönleri değiştirildi. Bu nedenle Yandex Navigasyon’a gelen park yeri özelliğinin güncellemesinin ardından çok daha kullanışlı ve İstanbul trafiğinde insanların hayatını kolaylaştıracak bir hale geldi.

Yandex Navigasyon park yerlerini gösterecek

YANDEX HARİTA SERVİSLERİ MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Yandex Navigasyon’a gelen park yeri özelliğinin ardından Yandex Harita Servisleri Müdürü Onur Karahayıt, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Yandex Navigasyon ve Haritalar’ı sürekli geliştirerek kullanıcılarımızın trafikteki en önemli yardımcısı olmak istiyoruz. Trafikteki problemlere çözümler bularak hayatı kolaylaştırmak ve kullanıcılarımıza zaman kazandırmak en büyük hedefimiz. Park yerlerini gösterme özelliğinin de yoğun olarak kullanılacağına inanıyoruz. Navigasyon uygulamalarının dünyadaki örneklerine baktığımızda henüz park problemine kesin bir çözüm getirilemediğini görüyoruz. Biz Yandex olarak bu özelliği Türkiye’de kullanıcılarımızın hizmetine sunma çevikliğini gösterdik. Bu açıdan bakıldığında park yerleri özelliği öncü kimliğimizin en güzel örneklerinden biri oldu. İstanbul’daki park yerleri özelliğiyle eş zamanlı olarak kullanıcılarımızın deneyimini iyileştirmek için İstanbul haritamızı da kapsamlı bir şekilde güncelledik.”

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir