Yahoo’nun Yeni Güvenlik Çözümü

Yahoo bir zamanların en önemli isimlerindendi. Hala tatminkar düzede kullanıcısı olsa da son zamanlarda inişli-çıkışlı grafik çiziyor.

Bu süreçte eski başarısını bir türlü yakalamayan Yahoo, geçtiğimiz günlerde telekomünikasyon devi Verizon’a satılmıştı.

Satış sonrası Yahoo, yeni Yahoo Messenger uygulamasını kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Yahoo bunun yanında ikinci bir girişimini de açıkladı.

Kötü amaçlı yazılımların internet dünyasında son derece büyük bir sorun oluşturduğu gerçek. Yahoo üzerinde çalıştığı yeni filtre sayesinde kullanıcılarını bu tehlikeden kurtarmaya odaklanıyor.

1223446_620x410

Yahoo Laboratuvarları’nda görev yapan bir araştırma ekibi, kötü amaçlı yazılımların kullanıcıların internet deneyiminde büyük bir güvenlik sorununa neden olduğunu belirtti.

Kullanıcılara daha güvenli bir internet deneyimi için filtre uygulaması üzerine çalışan Yahoo, bu sayede belirlediği yasaklı ifadelere sahip içerikleri kullanıcılara göstermeyecek.

MIT Technology Review’deki habere göre Yahoo’nun filtre çalışması yüzde 90 oranında başarı gösteriyor. Yahoo yakın bir gelecekte sistemin çalışabilirlik oranının yüzde 100’e ulaşacağını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir