Windows 10 İçin Son 1 Ay!

Masaüstü bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemlerinin kullanım oranları açıklandı. Peki ücretsiz yükseltme seçeneği için son 1 ayın içine giren Windows 10’da durum nasıl?

NetMarketShare, masaüstü bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemleri platformuna yönelik aylık raporlarından biri daha yayınladı. Bu rapor, dünyada en yaygın kullanılan işletim sistemi Windows ve diğer işletim sistemleri hakkındaki pazar payını ortaya koyuyor.

Ücretsiz yükseltme için son bir ayın içine giren Windows 10 şuanda halihazırda 350 milyondan fazla cihazda yüklü. Haziran ayı ile kullanım oranını da yüzde 19.14 seviyelerine çıkardı. Bu da demek oluyor ki neredeyse her 5 bilgisayardan birinde Windows 10 yüklü.

chrome_2016-07-01_09-52-29

 

Windows 7 ise diğer sürümlere karşı açık ara lider. Son verilen Windows 7’nin kullanım oranının yüzde 49.05 olduğunu söylüyor. Windows 8.1 için bu oran yüzde 8.01’de… En şaşırtıcı olan ise Windows XP’nin pazarda hala paya sahip olması. Bir süre önce Windows’un tüm destek ve güncellemeleri çektiği Windows XP, pazarda yüzde 9.7’lik pay ile kendisinden daha yeni olan Windows 8.1’i geçmiş durumda.

Apple’ın işletim sistemi Mac OS X ya da yeni adıyla macOS, pazarda yüzde 4.93’lük bir paya sahip.

macOS ve diğer işletim sistemlerini ücretsiz olarak edinebilmektesiniz ancak Windows için uyarımızı yapalım. Windows 10’a ücretsiz sahip olabilmek için son bir ayın içine girmiş bulunuyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir