WhatsApp’a Yeni Özellikler Geliyor!

WhatsApp, dünya çapında en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri. Özellikle grup konuşmaları bu uygulamanın ayrılmaz bir parçası. Bu gruplar bizi bazen sıksa da çoğu zaman kullanıyoruz. Bazen ise grup içindeki bir kişiye ulaşmamız kolay olmuyor. Elbette özel mesaj yazarak kolayca ulaşabiliriz ancak konuşmanın grup içerisinde olması da gerekebiliyor bazen. WhatsApp, grup içinde yok olup giden bu mesajlara bir çözüm getiriyor.

Ubergizmo’nun haberine göre, grup konuşmaları içinde bir kişiye ulaşmak istediğinizde o kişiyi etiketleyebileceksiniz. Örneğin, Deniz adlı kullanıcıya grup içinde ulaşmak istediğinizde @deniz yazmanız yeterli olacak. Böylece mesajınız o kişiye özel bildirimle gidecek; tıpkı Twitter ve Instagram benzeri sosyal alarda olduğu gibi.

whatsapp-etiketleme-grup-konusmasi

Bir Diğeri ise Grup Davetiyesi!

Yeni gelece bir diğer özellik ise grup konuşması daveti. WhatsApp’ta grup kuran kişide eğer gruba alınacak tüm kişilerin numarası yoksa sorunlar çıkabiliyor. Yeni getirilecek özellik ile ise bir grup davetiyesi oluşturulacak ve bu davetiye link yada benzeri bir bağlantı şeklinde olacak. Gruba katılınması istenen kişilere link gönderilecek ve kişi dilerse grupa katılabilecek.

Bu özellikler normal kullanıcılar için henüz kullanıma sunulmadı ancak beta sürümleri mevcut.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir