WhatsApp Hesabınız Daha Güvenli Olacak

WhatsApp ekibi, hesaplarımızın güvenliğini arttırmak için çalışmalarına devam ediyor. Peki bu yeni güvenlik aşaması ile ne amaçlanıyor?

Dünyada en çok kullanılan haberleşme uygulamalarından biri olan Whatsapp, oldukça önemli bir program. Kısa bir süre önce Facebook tarafından 19 milyar dolara satın alanan uygulama, güvenlik konusundaki çalışmalarını sürdürüyor. Bildiğimiz gibi kısa bir süre önce WhatsApp’a uçtan uca şifreleme gelmişti. Şimdi ise iki aşamalı güvenlik önleminin getirilmesi söz konusu…

Banka sistemleri dışında Apple ID, Instagram gibi servisler iki aşamalı güvenlik önlemlerine sahip. Ubergizmo’da yer alan habere göre, WhatsApp’ın son beta sürümünün APK’si içerisinde bazı yeni dosyalara rastlandı ve bu dosyalar iki aşamalı güvenlik doğrulamasını işaret ediyor.

240320162328359101465_2

Ne için kullanılacak?

Her ne kadar dosyaları bulunsa da, beta sürümünde bu özelliğin olacağına dair herhangi bir ibare yok. Bildiğimiz gibi WhatsApp uygulaması ilk kez yüklendiğinde bir kod istiyor. Söylentilere göre gelecek olan iki aşamalı güvelik doğrulaması bunun için kullanılacak.

Yedekleri geri yüklemek için kullanılabilir

Bir başka ihtimal ise konuşma yedeklerinin yüklenmesinde doğrulama istenebilecek olması. Stardart ayarlarda olduğunda uygulama konuşmalarınızın yedeğini her gün saat 03.00’da alır. Telefonu doğruladıktan sonra da, bu yedekleri SD kartınıza geri yükler. Eğer iki aşamalı güvenlik doğrulaması bu özelliğe getirilirse bu sayede telefonun yalnızca asıl sahibi yedekleri geri yükleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir