Twitter’ın Gece Modu Özelliği Android’e Geldi!

Twitter’a gece kullanımı için yeni bir özellik eklendi. Twitter’ın gece modu özelliği Android uygulamalarına geldi. İşte detaylar!

Uzun bir süredir Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanılan uygulamalar, işletim sistemlerinden bağımsız kendi içlerinde özellikle gece kullanım için biçilmiş kaftan olan “gece modu” özelliğini sunmaya başlamıştı. Twitter da, uygulamasına gece modunu ekleyeceğini bir süre önce kullanıcılarına duyurmuştu.

twitter-gece-modu-ozelligi-android-e-geldi-1469560669

Öncesinde beta kullanıcıları için yayınlanan Twitter gece modu, testlerin tamamlanmasından sonra Android uygulamasında tüm kullanıcılar için aktif hale getirildi.

Karanlık bir ortamdayken beyaz ışığın gözümüzü alması ve bir süre sonra yorulmasının önüne geçen gece modu özelliği Twitter uygulamasında arkaplan koyu, yazılar ise açık renk olarak şekilde çalışıyor.

Twitter gece modu özelliği nasıl kullanılır?

Özelliği ekranı sağa kaydırarak açtığınız menüde “Gece Modu” butonuna dokunarak kolay bir şekilde açabiliyor ya da dilerseniz devre dışı bırakabiliyorsunuz. Ayrıca bu özelliğe yakın bir zaman içinde “zamanlayıcı desteği”nin de gelmesi bekleniyor. Eğer bu özellik gelirse, kullanıcılar gece modunun aktif olması için belirli bir zaman aralığı seçecek ve o zamanın sonunda Twitter otomatik olarak gece moduna girecek ya da gece modundan çıkacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir