Twitter, Kripto Paraları Yasakladı!

Geçtiğimiz hafta içerisinde çıkan haberlerde, kripto para birimleri reklamlarını yasaklama hazırlığı içerisinde olduğu konuşulan Twitter, konuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı. Kripto para birimleri reklamlarını yasaklama kararı alan sosyal medya mecraları arasında yer aldı.

Resmi açıklama yapan Twitter, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Twitter camiasının güvenliğini sağlamaya bağlıyız. Durum böyle  olunca kripto para birimleri konusunda Twitter Reklamları (Twitter Ads) için yeni bir politika ekledik” dedi. Sözcü “Bu yeni politika çerçevesinde ICOs (Initial Coin Offerings- Başlangıç Parası Teklifleri) ve ‘token’ satışı reklamları küresel olarak yasaklanacak” 

Bu yasak işlemlerinin tam olarak ne zaman hayata geçirileceği ise belirtilmedi. Twitter’den yasak gelecek haberleri geçtiğimiz hafta bitcoin fiyatlarını 7 bin dolar seviyesine düşürmüştü. Ancak haberlerin ilk etkilerinin geçmesinin ardından aynı gün içerisinde 700 dolarlık bir artış gözlenmişti.

Google ve Facebook Kripto Paraları Engelledi

Dünyanın en büyük reklam sağlayıcısı olarak bilinen Google ve dünyanın ikinci en büyük reklam sağlayıcısı Facebook, tüm kripto para birimleri ile ilgili reklam verilmesini yasakladı. Bu haberlerin duyulmasının ardından Ocak sonunda %12’lik bir düşüş meydana geldi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir