Turkcell VoLTE ve VoWifi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Turkcell, insanların hayatına VoLTE ve VoWifi kavramlarını soktu. Bu kavramların ne olduğu hakkında ise birçok insanın bir bilgisi yok.

VoLTE, sesli aramaların 4.5G üzerinden HD olarak yapılmasını sağlayan arama teknolojisi iken; Turkcell VoWifi ise sesli aramaların yanında görüntü aramaların da HD kalitede yapılmasını sağlıyor. Bu özellikleri aktif etmek ve kullanmak ise çok kolay.

Turkcell VoLTE ve VoWifi Nasıl Aktif Edilir?

Turkcell’in resmi sitesinde, hesabım uygulamasında yer alan HD Ses ve Video Arama paketinin ücretsiz olarak satın alınması gerekiyor. Alternatif bir seçenek ise HDSES yazarak 2200’a mesaj göndermek oluyor. Bu işlemlerin başarılı bir şekilde yapılması halinde VoLTE ve VoWifi aktif edilebiliyor. Böylece 4.5G teknolojisi telefonda desteklenmiş oluyor.

Hangi Telefonlar Destekliyor?

Bu özellikleri destekleyen telefonlar ise şu şekilde: iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone SE, Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, LG G4 ve LG G5 modelleri destekliyor. General Mobile 5 Plus ve Sony Xperia XZ.

1486367052_turkcell-volte-ve-vowifi-nedir-nasil-kullanilir-.jpg

İphone’da Turkcell VoLTE ve VoVifi kullanılması için cihaz sürümünün İOS 10.2.1 olması ve operatör sürümünün de 27.1.0 olması gerekiyor.

Turkell VoLTE  ve VoWifi Özellikleri Nelerdir?

Ses kalitesinde artış sağlanır.

– Arama çevirme süresi kısalır.

– Görüşme sırasında arka plandaki gürültü azaltılır.

Sesli çağrı sırasında görüntülü çağrıya bağlantı kesilmeden geçiş yapılabilir.

– Wi-Fi’ya bağlıysanız, hattınızın çekmediği yerlerde bile görüşme yapabilir, mesajlaşabilirsiniz.

Yurt dışında Wi-Fi ile ücretsiz görüşme yapabilirsiniz.

Uçakta, uçak modunda görüşme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir