Tidal İçin 500 Milyon Dolar!

Wall Street Journal, Apple’ın müzik akışı yazılımlarından biri olan Tidal’ı alacağını iddia ediyor. Apple böyle bir girişimde bulunursa yaklaşık 500 milyon dolar ödeyebilir.

Apple, Apple Music konusunda oldukça ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Wall Street Journal’da yer alan habere göre Apple, müzik akışı yazılımı olan Tidal’ı almak istiyor. Analistlere göre eğer Apple Tidal’ı satın alırsa yaklaşık 500 milyon dolar ödeyebilir. Bu miktar, zamanında Tidal’ı satın alan Jaz Z’in ödediği 56 milyon doların yaklaşık 9 katı…

Tidal.0.0

Apple, 2014 yılında 3 milyar dolar ile Beats Audio’yu bünyesine katmıştı.  Ayrıca Apple, müzik akışı yapan hizmetler arasında lider olan Spotify’ı da yakından takip ediyor. Sürekli kıyaslaması yapılan Spotify ve Apple Music’in abone rakamlarına bakıldığında, Apple Music’in 15 milyon abonesi bulunuyor. Spotify’ın ise 30 milyon paralı ve 70 milyon ücretsiz üyesi mevcut. Tidal’ın ise 4,2 milyon abonesi var.

Eğer Apple Tidal’ı alırsa, Beats Audio ile birlikte hiphop dünyasının en başarılı iki girişimcisini bir araya getirmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir