The Sims 4 Nedir? Nasıl Oynanır? Nasıl İndirilir?

Bu yazımızda sizlere The Sims 4 adlı similasyon oynu olan genel günlük yaşamı konu almış olan bir oyundur. 5 Eylül 2015 tarihinde çıkmış olan oyunun bir çok bekleyeni vardı. Geliştirici firma olan  Electronic Arts (EA Games), The Sims serisinin son sürümü olan The Sims 3’ün 2009 tarihinde piyasaya sürümü sonrasında yeni oyunun eksiklerini tamamlama aşamalarını yürütürken aynı zamanda The Sims 4 için çalışmalara başlamıştı. Oyunun sevenleri için bu süreç oldukça zorlayıcı geçmeye başlamıştı. Ancak 2015 Eylül ayında yeni oyunun piyasaya sürülmesi ardından bu zorlayıcı süreç sona erdi. Önceki sürümlere göre grafik düzeyinin daha yüksek olması oyunun gerçekçiliği açısından oldukça önemliydi.

Sims ve benzer full oyunları indirmek için bu linke tıklayınız > Full Roket Oyun indir

7,

NASIL OYNANIR?

Öncelikle oyunu oynamak için oyunda bir karakterinizin olması gerekmekte bu karakteri hem oyun içinde elde edebilir hem de Creative A Sim (CAS) bölümünden düzenleyerek kendi istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Bu bölümde cinsiyet, yaş, karakterin görünüşü, kıyafetler, yürüyüşü ve sesinin yanı sıra yaşam amacını, huylarını da seçebilirsiniz. CAS bölümünde tek bir karakter oluşturmakla sınırlı değilsiniz. 8 Sim oluşturabiliyorsunuz.

1 2

Sim oluşturmak amacıyla kullandığımız bu bölümde amacımızı tamamladıktan sonra yaşam simülasyonu olmasından dolayı bu Sim’e ya da Sim’lere yaşayacakları bir alan seçmemiz gerekmekte. Build Mod dediğimiz bu özellikte ise mimari yeteneğiniz kullanarak bir çok yapı oluşturabilirsiniz. Yine dilerseniz hazır indirebilir, dilerseniz kendiniz tasarlayabilirsiniz.

5

 

Hala gelişmekte olan oyun zaman zaman güncellemeler alıyor, bazen oyun paketleri, eşya paketleri ve eklenti paketleri alıyor. Oyun The Sims 3 gibi geniş harita olmaması nedeniyle oldukça dikkatleri üzerine çekmişti fakat gelen ve geliştirilen paket ve eklentiler ile birlikte eksiklikler gideriliyor. The Sims 5 çıkana kadar daha birçok kez geliştirilecek olan oyun meraklılarını bekliyor. Eğer sizler de bu oyuna ücretsiz bir şekilde sahip olmak isterseniz bu buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

The Sims oyun serisinin grafik ve gerçekçilik açısından karşılaştırması

3

3 thoughts on “The Sims 4 Nedir? Nasıl Oynanır? Nasıl İndirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir