Tarihi Kırmızı Telefon Kulübeleri Değişiyor!

Londra’nın en önemli simgelerinden biri olan kırmızı kulübeler tarih mi oluyor? Telefon kulübeleri yeni nesil cihazlar ile değiştirilecek.

Londra’nın en önemli simgelerinden biri olan kırmızı telefon kulübeleri uzun süredir çağa uydurulmaya çalışılıyor. British Telecom, yaptığı açıklamada Ekim ayının başında 80. doğum gününü kutlayacak olan kırmızı telefon kulübeleri ile ilgili büyük değişiklikler yapılacağını duyurdu.

Daha önce 1500’den fazla telefon kulübesini ücretsiz kablosuz internet sağlayıcısına çeviren şirket, artık eski kulübeleri yenilemek yerine yeni nesil cihazların yerlerine koyulacağını duyurdu.

kioskjpg

British Telecom, eski kulübeleri yenilemeye masraf harcamaktan kaçınarak, yeni cihazlar ücretsiz telefon görüşmesinin yanında ücretsiz internet ve şarj olanağı da sağlayacak. Ayrıca bu cihazlar insanlara yol tarifi gibi pek çok bilgiyi de sağlayacak.

New York’ta da kullanılıyor

Daha önce Sidewalk Labs tarafından New York’ta kullanıma sunulan bu cihazlar, 1 Gpbs ücretsiz internet sunuyor. Gömülü bir Android tablet ile gelen cihazlar, üzerinde bulunan 2 adet USB portu sayesinde cihazlar şarj edilebiliyor.

Bu cihazlar ayrıca sıcaklık, nem, ses ve hava kirliliği gibi ölçümleri de gerçekleştirebiliyor. Cihazların tüm masrafları yayınladığı reklamların gelirlerinden karşılayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir