Taksim’de Bedava İnternet Sunan Akıllı Direk

Yeşil internet ve enerji sağlayan akıllı direklerin sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Taksim’de bedava internet sunan akıllı direk Mito ile ilgili detaylar haberimizde…

Akıllı telefonlar, tablet artık hayatımızın her yerinde. Hal böyle olunca internet kullanımı da en üst düzeylerde… Ancak internet erişimi konusunda özellikle sokaktayken sorunlar yaşayabiliyoruz. Ayrıca şarjımızın bitmesi de başka bir dert…

mito

Taşınabilir şarj aletleriyle şarj sorunumuza çözüm bulabilsekte, internet konusunun çözülmesi pek kolay olmuyor. Durum böyle olunca bu tür sorunlara çözüm artık son dönemlerde sıkça görmeye başladığımız Endirek’ler ile oluyor.

Birçok belediye otobüs duraklarında bulunan ve çeşitli AVM’lerde de boy gösteren Endirek’ler, sahip oldukları güneş enerjisi panelleri sayesinde çağımızın 2 temel sorunu olan internet ve şarj olayına çözüm üretiyor.

mito-sdn-4

Bu Endirek’lerden en yenisi Verisun Bilişim işbirliği ile geliştirilen Mito oldu. Şık bir tasarıma sahip olan akıllı direk Mito, ilk olarak Taksim’de kullanıma sunuldu. Aynı anda 8 adet cihazı şarj edebilen Mito, aynı zamanda ücretsiz WiFi hizmeti sunuyor.Ayrıca üzerinde yer alan ekran ile durağa gelecek otobüsün saatini ve hava durumunu da gösteriyor.

Umarız bu Türkçe ve İngilizce anons yapabilen direkler tüm Türkiye’ye yayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir