Tag Heuer, yeni akıllı saati üzerinde çalışıyor!

Lüks saat denilince akla gelen isimlerden biri olan Tag Heuer’in yeni bir akıllı saat üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Android Wear 2.0 işletim sistemi ile çalışacak olan saat ile ilgili detaylar haberimizde…

Google’ın giyilebilir cihazlar için geliştirdiği ve önümüzdeki ay satışa sunulacak olan Android Wear 2.0 işletim sistemi, akıllı saat sektöründe hareketliliğe sebep oldu. Bu işletim sisteminin avantajlarından yararlanmak isteyen üreticiler, yeni akıllı saatler geliştirmek için kolları sıvamışa benziyor. 

Bu firmalardan biri de, Connected modeli ile akıllı saat sektörüne dahil olan lüks saat üreticisi Tag Heuer oldu. Şirketin icra Kurulu Başkanı Jean Claude Biver, Mayıs ayında Android Wear 2.0 ile çalışan bir akıllı saat modeli duyuracaklarını belirtti. Biver, bu sebeple hız kesmeden devamlı olarak çalıştıklarını da sözlerine ekledi. Intel işlemciden güç alacağı söylenen Tag Heuer marka akıllı saatin iki farklı boyutunun olacağı da konuşulanlar arasında.

Yeni akıllı saatlerinin güçlü donanımı ve yüksek çözünürlüklü ekranı ile dikkat çekeceğini vurgulayan Biver, ayrıca saat içerisinde dahili bir GPS modülünün yer alacağını belirtiyor. Biver ayrıca, 2015 yılı Kasım ayında satışa sundukları Connected modelinin 20 bin adet olan ilk satış hedefini geçerek, 56 bin adet satıldığını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir