Steve Jobs’un İş Başvurusu Satışa Çıkarıldı!

Apple’ın kurucusu olan Steve Jobs, ölümünün ardından yıllar geçmesine rağmen efsanesini koruyor. Ünlü ismin gençliğinde yaptıkları ise sürekli olarak değer kazanıyor. Steve Jobs’a ait olan birçok materyal oldukça değerli. RR Auction adı verilen şirket tarafından çevrimiçi bir şekilde gerçekleştirilen bir açık artırma da Steve Jobs’un eşyalarının ne kadar değerli olduğunun bir kanıtı olarak gösteriliyor.

Bu açık artırma 15 Mart tarihinde sona erecek ve satın alınabilecek ürünlerden bir tanesi de Steve Jobs’un 1973 yılında yaptığı iş başvurusu. Bu iş başvurusu için şu ana kadar verilen en büyük teklif 50 Bin dolar. 18 yaşında yazılan bu belgeye göre Jobs adresi Reed Koleji olarak görülüyor. Ana dilinin İngilizce olduğu ve bir telefonunun olmadığı belirtiliyor.

Bu belge ile ilgili ilginç olan taraf ise Jobs’un bu iş başvurusu belgesini doldurduktan 3 yıl sonra Steve Wozniak ile beraber Apple Computer’ı başlatması oldu. Jobs 1980 yılında, yani bu iş başvurusu belgesini doldurduktan 7 yıl sonra Apple Computer 2.75 dolarlık bir payla halka açıldığı için Jobs multi-milyoner oldu. 1981 yılında ise şirket 1 milyar doları buldu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir