Sosyal Bilgiler Dersi Artık Çok Kolay

Teknolojinin gelişmesi hayatımıza birçok yenilik kattı ve katmaya devam ediyor. Bu yeniliklerin en önemlisi birçok konuda bilgiler alabileceğimiz web sitelerinin ve uygulamaların bulunması…

Ders çalışma konusunda bazen desteğe ihtiyacımız olabiliyor. Okulda kaçırdığımız ya da anlamadığımız bir konuyu tekrar etmek istediğimizde eğer paramız yoksa bu neredeyse imkansız oluyordu. Ancak bunların hepsi eskidendi. Artık bu konuda sayısız uygulama ve web sitesi buluyoruz, rahatlıkla tekrarlarımızı yapıyoruz.

Bugün size bu amaçla kurulmuş, insanlık için büyük fayda taşıyan bir web sitesi tanıtmak istiyoruz. Bu web sitesinin yaş sınırı biraz küçük. Çünkü kendisi ilkokul öğrencilerine hitap ediyor ve tüm öğrencilerin Sosyal Bilgiler dersi ile yaşadığı sorunların hepsini çözüyor.

Sosyal Bilgiler dersi ile ilgili birçok kaynağı bulabileceğiniz sitede yer alan forum sayesinde aklınıza takılan soruları site takipçilerine sorabilir, başka sorulara cevaplar vererek sizin gibi ihtiyacı olan kişilere yardım edebilirsiniz.

Öğrenmenin en etkili yolu görselliktir. Sitede yer alan sunumları ücretsiz olarak indirebilir, bu sayede çocuğunuzun eğlenerek öğrenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Öğrenmenin başka bir etkili yolu ise soru çözümüdür. Bir konuyu çalıştıktan sonra yapılabilecek en güzel şey, konuyu pekiştirmek adına birçok soru çözmektir. Kendinizi ya da çocuğunuzu soru çözümü konusunda sınırlandırmayın. Çünkü burada istemediğiniz kadar sınav soruları var.

Etkinlikler, proje ve performans ödevleri, rehberlik gibi bir çok kategori sitenin download kısmında yer alıyor (http://www.sosyalbilgiler.gen.tr/forum/downloads/). Eğitim haberlerini sürekli olarak güncel tutarak takipçilerini her alanda bilgilendirmek isteyen sitede, kişisel gelişim alanında da kendini oldukça geliştirmiş. Çocuk psikolojisiden üniversitede okunması gereken bölüme kadar birçok alanda size ve çevrenizdekilere fikirler veriyor.

Peki sadece öğrenciler mi? Elbette hayır. Burası öğretmenleri de düşünen bir site. Öğretmenleri ve idarecileri ilgilendiren birçok form, e-okul uygulamaları, öğretmenlerin yapması gerekenlerin anlatıldığı yazılar ve daha neler neler…

Sosyal medyayı da etkin bir biçimde kullanan bu mükemmel siteyi ziyaret etmek için daha ne bekliyorsunuz. Haydi hemen tıklayın;  http://www.sosyalbilgiler.gen.tr/

Sitenin forumuna ulaşmak ve üye olmak için; http://www.sosyalbilgiler.gen.tr/forum/index.php

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir