Snapchat Video Konferans Özelliği Getiriyor!

Snapchat yeni özellikleri ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Görüntülü grup görüşmesi yapma ve kullanıcıların Hikayeler’e yüklenen snaplere arkadaşlarını da etiketlemelerini sağlayacak yeni özellikler geliyor. Bu özelliklerle kullanıcı sayısını artırmayı hedefleyen Snapchat’in bu konuda başarılı olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Geçtiğimiz haftalarda çıkan haberlerde Snapchat’in küçülmeye gittiği ve tasarruf yaptığı belirtilmişti. bu tasarruflarla artan bütçeyle ise yeni özellikler için yatırım yapıldığı düşünülüyor.

Snapchat öncelikle kısa ömürlü bir mesaj uygulaması olarak insanların hayatına girmişti. Zaman içerisinde yeni özelliklere sahip olan uygulama, insanların arkadaşları ile bütün gün kullanabilecekleri bir platform olmak için kollarını sıvadı.

Snapchat kullanıcıları görüntülü grup sohbeti sayesinde 16 kişi aynı anda görüntülü sohbet gerçekleştirebilecek. Sesli sohbet için ise 32 kişi aynı anda görüşme sağlayabilecek. Ayrıca hikayelerdeki kişi etiketleri üzerinden kişileri arkadaş olarak ekleyebilecek ve herkese açık olan hikayelerini görüntüleyebilecekler.

Yeni özelliklerle beraber Snapchat’in kullanıcı sayısını artırmayı planladığı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir