Sezen Aksu, Yeni Albümü İle Zirveden Ayrılmıyor

Sezen Aksu, 6 yıl ara verdikten sonra sonunda beklenen adımı attı ve 2017 Ocak ayında “Biraz Pop Biraz Sezen” adını verdiği yeni albümünü sevenleri ile buluşturdu. Albüm ilk çıktığı andan itibaren birçok insan tarafından konuşulmaya başlandı ve yine Sezen Aksu şarkı sözlerinin bir klasiği haline gelen derin anlamlar, dinleyenlerin kulaklarında yankılandı. Aksu’nun hayranları merakla bekledikleri bu albümü hem online ortamlardan hem de albüm satış noktalarından değerlendirdi. Sezen Aksu, Ocak ayından beri en çok dinlenilen şarkıların altına imzasını attı. Önceki albümlerinde de aynı başarıyı yakalayan ve daima kendine has tarzı ve kaliteli müziği ile kulakların pasını silen Sezen Aksu, “Biraz Pop Biraz Sezen” adlı albümünün içerisinde benzersiz eserlere yer verdi.

Bu albüm, “İsyancı” adı verilen bir şarkıyla beraber açılıyor. Bu şarkıda sert bir hüzün ve isyan dinleyenleri sarıyor. Özellikle bu şarkının rock ögelerle beraber zenginleştirilmesi ise şarkıya bambaşka bir hava katıyor. Sezen Aksu’nun fenomen şarkılarından biri olan sarı odalar sözleri ile internette en çok aranan şarkı sözleri arasında yer alan Aksu, “İsyancı” adlı şarkısıyla da internette çok arananlar listesinde yer aldı. Bu şarkının sözlerinde ise hüzün ve isyan bir arada yer alıyor.

“Sen bir isyancıydın kırdın geçtin / Gözlerin bakardı deli deli / Bir gün batımı elveda dedin / Görmedin gözümü basan seli”

İçinde kopan fırtınaları saklayan çarşaf gibi bir deniz ya da içi alev alev yanarken dışarıya heybetli, dimdik duran bir yanardağ gibi devam ediyor:

“Günü dünü yoktu yarınsızdı / Uçsuz bucaksızdı sınırsızdı”

Sezen Aksu şarkı sözleri, her zaman olduğu gibi bu şarkıda da kendisini gösterdi ve dinleyenleri derin düşüncelere daldırdı.

İHANETTEN GERİYE KALAN

Sezen Aksu’nun son albümünün en çok dinlenilen şarkılarından biri ise “İhanetten Geriye Kalan” adlı parçası oldu. Hem sözleri hem bestesi hem de Aksu’nun eşsiz yorumu ile dinleyenlerden tam not alan bu şarkıda, giden birinin arkasından söylenebilecek en güzel sözler yer alıyor. Albümün fenomen parçalarından biri olan bu şarkı, Sezen Aksu’nun iç dünyasına ait birçok yolu da dinleyenlere göstermiş oldu. Ocak ayından beri en çok dinlenilen albüm niteliğinde olan ve Youtube gibi platformlarda da başarı gösteren bu albüm, sezen aksu şarkıları ve sezen aksu şarkı sözleri aramalarının en büyük nedeni olmaya aday gösteriliyor.

Siz de hala Sezen Aksu’nun son albümünü dinlememişseniz, bir göz atmanızda fayda var demektir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir