Şehir otelciliğinin mihenk taşı İstanbul İnterContinental !

Şehir otelciliğinin, turistik otelcilikten en önemli farkı iş dünyası için toplantı,eğitim, kongre,  özel anlamda da düğün, yemekli toplantı v.s. gibi  organizasyonlar için de hizmet veriyor olmasıdır.  Tabii İstanbul gibi dayanılmaz cazibesi olan bir şehirde bulunan otellerin de hem turistik hem de iş amaçlı kullanıldığı gerçeğinden yola çıkarak; özellikle İstanbul’un göbeği Taksim’de bulunan bir otelin hem Türkiye’nin hem de dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin, iş adamlarının beklentilerini karşılaması oldukça zor olsa gerek.

Bu alanda,  karşılaşabileceğiniz, ya da böyle bir  otel arıyorsanız gözönünde bulundurmanız gereken ilk otel, bizce  İnterContinental Otel olmalı.

Neden mi? Öncelikle Ceylan Grup tarafından işletilen eski adıyla Ceylan yeni adıyla İnterContinental ; herşeyden önce Taksim’in en merkezi yerinde konumlanmış. Boğaz’a ve Marmara Denizi’ne hakim manzarası karşısında etkilenmemek mümkün değil.. Taksim demek; İstanbul’un kültür başkenti demek. Sosyal, kültürel tüm etkinliklerin yapıldığı ve  eğlence hayatının kalbinin burada attığını düşünürsek; İstanbul’a ziyarete gelmiş olan her insanın kalmak için  yer aradığı Taksim otelleri içinde ilk aklına gelecek yer İnterContinental Otel’dir. Otelin 3 adet restaurant’ı ve 5 adet barı bulunuyor.  Restaurantların hangisinde yemek yiyeceğinizi , barların hangisinde içkinizi yudumlayacağınızı seçip beğenmek ise size kalmış..

Yerli /yabancı turistler için transfer ve tur imkânları, tiyatro ve konser biletleri, restaurant rezervasyon , ulaşım ve bagaj hizmetleri veren otelin ; çocuk bakımı, pazar günü brunch için çocuk oyun alanı gibi çocuklu aileler için can simidi olan hizmetlerinin yanısıra; 7/24  açık oda servisi, çamaşırhane ve kurutma gibi hizmetleri  bulunmakta.

İş dünyasına sunduğu hizmetleri gördüğünüzde İstanbul’da bir plazada çalışıyormuş hissine kapılabilirsiniz. Sekreter, kurye hizmetlerinden tutun da elektronik tüm ofis araçları emrinize amade…

Engelli ziyaretçilerin de unutulmadığı ve fiziksel engellerine uygun koşulların olduğu özel odalarının ayrıldığı   İnterContinental’da;  fiziksel engelli misafirlerin yanındaki özel eğitimli hayvanları için  özel bakım alanı bile bulunuyor.

Sözün kısası  İstanbul İnterContinentalİstanbulotelleri arasında bir inci, birinci…

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir