Samsung’dan Galaxy S7 Açıklaması!

Samsung, Galaxy Note 7 sonrası, Galaxy S7 modellerinde de patlama olduğu iddialarına yanıt verdi. Detaylar haberimizde…

Bildiğiniz gibi Samsung Galaxy Note 7 ile büyük bir patlama sorunu yaşamıştı. İlk seriyi toplayan ve Galaxy Note 7’yi tekrar piyasaya sokan Smsung, ikinci kes patlama vakalarıyla karşılaşınca Galaxy Note 7’nin üretimini ve satışını durdurmuştu. Samsung son günlerde Galaxy S7 ile ilgili patlama iddialarına yanıt vermekte gecikmedi.

Galaxy S7 için Samsung’dan açıklama

Samsung, Amerika’da son iddialarla ilgili resmi bir açıklama yayınladı. Açıklama şu şekilde:

“Samsung, Galaxy S7 ailesinin kalitesinin ve güvenliğinin arkasında duruyor. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüketiciler tarafından kullanılan 10 milyondan fazla cihaz arasından, dahili batarya arızaları ile ilgili teyit edilmiş bir vaka bulunmamaktadır. Bununla birlikte, ciddi dış hasarın neden olduğu bazı örnekleri doğruladık. Samsung, herhangi bir cihazı alıp inceleyene kadar, herhangi bir olayın gerçek sebebini belirlemek imkansızdır.”

Galaxy Note 7’nin yaşadığı bu talihsizlik sonrası hatırlarsanız akıllı telefonların patlama haberleri sık sık gündem gelmişti. iPhone 7 Plus’ta bundan nasibini almıştı. Akıllı cihazlarda patlama riski elbette her zaman mevcuttur ancak şuanda Samsung S7’nin patlamasıyla ilgili net bir bilgi yok. Bu yüzden kulaktan dolma haberlere rivayet etmemenizi öneririz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir