Samsung UFS Kartlarını Duyurdu!

Samsung, microSD kartların havasını söndürmeye geliyor. Güney Koreli şirket, UFS tipi hafıza kartlarını tanıttı.

Samsung UFS yani Evrensel Flaş Depolama adındaki hafıza kartlarını tanıttı. Bu kartlar 32 / 64 / 128 ya da 256 GB hafıza alternatiflerine sahipler ve saniyede 530 MB’lik veri transferi yapabiliyor. Bu da demek oluyor ki UFS tipi kartlar microSD kartlardan 5 kat daha hızlı işlem yapıyor.

Samsung’a göre bu katlar, aynı veriyi 50 saniye içinde taşıyan UHS-1 microSD kartlar ile karşılaştırıldığında 10 saniyede 5 GB’lik bir Ful HD film taşıyabiliyor.

UFS_02_0

Yüksek çözünürlüğe sahip görüntüler elde eden cihazlar arasında veri transferini en hızlı şekilde yapabilmek amacı ile UFS depolama kartlarını ürettiklerini söyleyen Samsung, bu kartların yeni nesil cihazları destekleyeceğini açıkladı.

Tasarım olarak bakıldığında ise UFS kartların ön kısımları standart kartlara benziyor. Arka tarafı ise PIN yapılandırması olmayan cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Fiyat konusunda henüz bir bilgi yok. Ancak microSD kartlar karşısında bu kadar fazla avantaja sahip olan olan UFS’lerin can yakan fiyatlarla gelmesini tahmin etmek hiçte zor değil.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir