Samsung Türkiye’den Resmi Galaxy Note 7 Açıklaması

Son birkaç gündür Samsun Galaxy Note 7, batarya patlaması problemi ile gündemden düşmüyor. Konuyla ilgili detaylar ve Samsung Türkiye’nin açıklaması haberimizde…

Samsung’un başı yeniamiral gemisi Galaxy Note 7 ile dertte. Galaxy Note 7’nin batarya patlaması problemi her geçen gün artıyor. Yaşanan artışın ardından Samsung Electronics, konuyla ilgili remi internet sitesinden bir açıklama yaptı. Açıklamada Galaxy Note 7 satışlarının durdurulduğunu ve hatalı modellerde değişim yapılacağını açıklamıştı.

7d537f30fe6c775267c4d6682abb075d97a9772b

Samsung Türkiye’de konuyla ilgili bir açıklama yaparak satışların durdurulduğunu duyurdu. Konuyla ilgili Samsung Türkiye’nin açıklaması şu şekilde:

”Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarımıza sunmayı hedeflemektedir. Bu yüksek kalitedeki hizmetlerimizi sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yapılan ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Halihazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir