Samsung, Patlamayan Pil Tedarikçisi Arıyor!

Samsung, Galaxy Note 7 modelinde yaşadığı patlama sorunlarından dolayı telefon üreticisi olarak tüm itibarı zedelendi. Bu nedenle yeni telefonu Galaxy S8 için oldukça titiz çalışmalar gerçekleştiriyor.

Japon yayıncı Nikkei’den alınan bilgilere göre; Samsung’un pil tedarikçisi Amperex Technology (Çin) ‘i Murata Manufacturing (Japan)’i değiştirmek için çeşitli görüşmeler gerçekleştirdiği belirtildi. Amperex, Samsung Note 7’nin ikincil pil tedarikçisi oldu ve Samsung, bu tedarikçiyi hatalı piller teslim etmekle suçladı. Bu nedenle Samsung, yeni alternatifler arama yoluna gitmeye başladı. Ana pil tedarikçisi Samsung SDI olacak ancak ikincil tedarikçi için aramalar devam edecek. Note 7’de görülen patlama olaylarından ardından Samsung’un titiz çalışması gözlerden kaçmadı.

Kapasite Konusunda Sızıntılar Var

Popüler sızıntı kaynağı olan @evleaks Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus’ın sırasıyla 3000 mAh ve 3500 mAh kapasiteli pillerle çalışacağını iddia etmişti. Ayrıca Kore medyası da 3250 mAh ve 3750 mAh kapasiteleri ile geleceğini söylemişti. Söylentilere göre iyi bir pil ömrünün amaçlandığı görülüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir