Samsung Klasik Bildirim Işığını Değiştiriyor!

Çoğu zaman akıllı telefonlara gelen bildirimlerden haberdar olmak için ses ve ekran yeterli oluyor. Ancak cihaz sessizde iken ve ekranı terse dönük olduğunda bildirimlerden haber almak zor olabiliyor. Samsung yeni geliştirdiği Smart Glow ile bildirimler için ışıklı bir uyarı sistemi getirmeye hazırlanıyor.

Smart Glow Ne İşe Yarıyor?

Sammobile’nin haberine göre, Güney Koreli şirketin geliştirdiği Smart Glow özelliği sayesinde akıllı telefonun arka kamerasından da uyarı alınabilecek. Arka kamerayı çevreleyen bir kare şeklinde tasarlanması beklenen Smart Glow, akıllı telefona gelen bildirime göre uyarı verecek. Telefonun pil uyarısından tutunda farklı uygulamaların bildirimlerine kadar bir çok amaca hizmet edecek.

samsung-smart-glow-1024x487

Ancak Smart Glow sadece bu işe yaramayacak. Bu özellik aynı zamanda arka kamera ile selfie çekmek isteyenlerin de işine yarayacak. Arka kamera ile selfi çekmek isteyen kullanıcılar kamerayı yüzlerine tuttuklarında Smart Glow devreye girecek ve yüzü algıladıktan bir kaç saniye sonra fotoğrafı otomatik olarak çekecek.

Özelliğin yakında duyurulması beklenirken ilk defa Galaxy J2 cihazında yer alacağı konuşuluyor. Galaxy Note 7’de bu özelliğin olup olmayacağı ise şimdilik belirsiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir