Samsung Gear S3 Geliyor

Samsung, geçtiğimiz yıl en çok beğenilen akıllı saatler arasında yer alan Gear S2 sonrası devam modeli için kolları sıvadı. Güney Koreli şirketin yakın kaynaklarından biri olan SamMobile sitesi Gear S3 ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

SamMobile’de yer alan bilgilere göre Samsung Gear S3, Lantince “Güneş” anlamına gelen “Solis” kod adı ile anılacak. Yuvarlak kasa tasarımı bu modelde de devam edecek. Gear S3, Tizen işletim sistemi ile çalışacak ve SM-R760, SM-R765, SM-R770, SM-R765V ve SM-R765S (son iki model operatör ürünü) model numaraları şeklinde karşımıza çıkacak.

resized_030ff-3017gears2_movement

Samsung Gear S3 Özellikleri

Döndürülebilir çerçeve Gear S2 ile kullanıcılara farklı bir deneyim sunmuştu ancak bu tasarım ekran boyutlarının küçük olmasına neden olmuştu. Gear S3 ile döndürülebilir çerçevenin daha fonksiyonel olması ve 1.2 inçlik ekranın biraz daha büyütülmesi bekleniyor.

Güncellenmiş Tizen işletim sisteminin daha uzun pil süresi, güçlü donanım ve daha fazla işlevsellik ile Gear S3 eşlik edeceği düşünülüyor.

Gear S3 ile ilgili ilk bilgiler Galaxy Note 7 için düzenlenecek olan etkinlikte karşımıza çıkacak. Samsung Gear S3’ün resmi tanıtımının ise eylül ayındaki IFA 2016’da yapılması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir