Samsung Galaxy S7’de Beklenen Özellikler

Bilindiği üzere Samsung, bu yıl bizlerin huzuruna sunduğu Galaxy S6 haricinde çift tarafı kavisli ekrana sahip Galaxy S6 Edge ile de bizlerin karşısına çıkmıştı. Galaxy Note 5 ile Galaxy S6 Edge+ ile kavisli ekran tasarımını devam ettiren Samsung, yine kavisli ekrana sahip bir model ile karşımıza çıkmasını bekliyoruz.

Galaxy S7 hangi özelliklere sahip olacak?

Daha ince cam ekran, magnezyum kasa

Çin’den alınan duyumlara göre, Samsung, yeni modelinde magnezyum alaşımlı ve camdan oluşan bir tasarıma yer verecek. Galaxy S6’da aynı malzemeden üretilmişti, ancak yeni cihazda var olan kalite arttırılacak ve daha dayanıklı hale getirilecek.
Büyük ekran
Galaxy S7’nin 5.2 inç ekran ile üretileceği ve bununla birlikte 5.7 inç kavisli ekran versiyonunda beraber tanıtılacağı söylentileri duyuyoruz.
Daha hızlı Exynos ve Snapdragon yonga setler
Samsung Snapdragon 810’un ısınma sorunları nedeniyle Galaxy S6 modellerinde kullanmamıştı ancak, Galaxy S7’de yeni Exynos 8890 işlemci ile birlikte Snapdragon 820 modeli ile de karşımıza çıkabilir.
Bigger, daha iyi kamera

Daha önce Samsung’un Galaxy S7’de Sony Xperia Z5’in sensörünü kullanabileceği yönünde söylentiler vardı. Fakat yeni iddialara göre Samsung, Galaxy S7’de patentini almış olduğu BRITECELL teknolojisini kullanacak. Bilindiği üzere Samsung’un telefon kameralarında ISOCELL teknolojisi yer alıyordu. Bu yeni teknoloji ile şirket, Galaxy S7 kamerasında daha fazla ışık ve daha çok piksel yoğunluğu sunmayı planlıyor.
ESS ses yongası
Galaxy S7, ESS Technology ile sağlanılan SABRE 9018AQ2M 129 dB sinyal-gürültü oranı ve 32 bit ve 384 kHz DSD ve PCM  formatlarında destek sunacak.

Basınca duyarlı ekran teknolojisi
Samsung Galaxy S7’nin basınca duyarlı dokunmatik ekran teknolojisi ClearForce ile geleceği iddia edildi.

Bu teknoloji, yeni Apple iPhone 6s ve 6s Plus’ın 3D Dokunmatik teknolojisine benzemesine rağmen daha kapsamlı. Ancak ClearForce hızlı kaydırma, ekran kilidi açma ve oyun kontrolü gibi daha kapsamlı özellikler barındırmakta.
USB Type-C konektör
Samsung’un sıradaki akıllı telefonu Galaxy S7’de USB Type-C bağlantı noktası kullanılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir