Samsung Bir Yeni Kamera Sensörü Geliştiriyor

Son zamanlarda akıllı telefon üretici firmaların oldukça önemsediği konulardan biri olan, fotoğraf ve kamera özellikleri gelişen teknoloji ile yenilikler ve gelişmeler görülmekte. Gelişen çözünürlükle, çift kameralı donanımların üzerinde yapılan gelişmelerden sensör teknolojileri de geri bırakılmıyor. Ürettiği telefonlara kendi sensörünü kazandıran üretici firma Samsung yeni bir sensör üzerinde çalışmalar sağladığı alınan duyumlar arasında yer almakta.

galaxy-s7-kamera

Özellikle Galaxy S7 ve S7 Edge kodlu ürünlerde kamera ve fotoğraf performansı konusunda adını altın harflerle yazdırmıştı ve bu başarı DxO’nun verdiği 88 puan ile taçlanmıştı. Sınırları biraz daha zorlayan Samsung, yepyeni bir sensör ile çalışmaları başlattı. Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinde yer alan 1/1.25 inç’lik sensör sonrasında ilk hedefin 1/2.3 inçlik bir sensör geliştirmek olduğu açığa çıktı.

Işık beslemesi ile gece çekimleri daha yüksek bir performans sağlayacak. Firmanın asıl amacı 1/1.7 inç boyutuna sahip olan daha büyük bir sensör üreterek diyafram ölçeğinde f/1.4 seviyesine yükselebilmek. Bu sayede en iyi düşük ışık ve gece çekimi performansı amaçlayacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir