Samsung 10nm İşlemci Üretimini Duyurdu

Samsung, 10nm FinFET teknolojisini resmen duyurdu. Şirket, bu yeni teknolojiyi hem kendi ürettiği Exynos işlemcilerinde hem de Snapdragon 830 işlemcisinin üretiminde kullanacak. İşte konuyla ilgili detaylar…

Samsung Electronics, bir süredir konuşulan teknolojisini resmen duyurdu. Endüstride bir ilk olacak olan 10nm FinFET, Samsung tarafından üretilmeye başlandı bile. Şirket, üretimin şuanda yavaş ilerlediğini ve 2017 yılının ilk aylarıyla birlikte üretimin yüksek verimlilikle devam edeceğini açıkladı.

Bu yeni işlemcilerin Galaxy S8’de kullanılabileceği iddia ediliyor. Ayrıca gelen bilgiler arasında yeni Exynos işlemcisi ve Snadpragon 830’un da 10nm üretim teknolojisiyle üretileceği var.

Mart başlarında Mobile World Congress’te tanıtılması beklenen Galaxy S8’e, bu yeni işlemcilerin yetişip yetişmeyeceği ise merak konusu.

10nm FinFET üretim teknolojisi, Samsung’a göre işlemci üzerinde yüzde 30 daha fazla yer açacak. Böylece işlemcilerin üzerine daha fazla transistör konulabilecek ve daha yüksek performanslı işlemciler şimdiki boyutlarında piyasaya sürülebilecek.

Samsung teknolojik alanda yeniliklere devam ediyor. Bakalım Galaxy Note 7 ile bozulan imajını düzeltebilecek mi?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir