Protein Tozları Markaları ve Fiyatları

Spor yaparken vücudun protein ağırlıklı bir beslenme düzenine ihtiyaç duyması herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Birçok kişi için günlük olarak alınması gereken protein miktarı maalesef besinlerden sağlanamaz ve beslenme eksik kaldığı zaman da hedeflenen kas kütlesine hızlı bir şekilde ulaşmak çok zor hale gelir. Protein tozu kullanımı bu noktada devreye girmektedir. Kısa sürede yeterli protein miktarını almak için çok faydalıdır. Protein tozları arasında emilimi en hızlı olan ve en sağlıklısı olarak kabul edilen whey protein, birçok farklı marka ile piyasadadır. Belli başlı bilinen iyi markaları keşfetmek ve onları kullanmakta fayda var. En iyi protein tozları, uygun fiyatları ve sağlıklı içerikleri ile spor yapanlar için en doğru tercihler arasındadır. 
 
Optimum Gold 
 
Whey protein tozları arasında, içeriği ve kalitesi ile birçok sporcunun ilk tercihlerindendir. 2273 gramlık bir kutu içerisinde satılan bu ürün, 229 TL değerindedir. 
 
Weider Premium 
 
Optimum Gold kadar kaliteli ve sağlıklıdır. 2300 gramlık bir kutu içerisinde satılan bu protein tozu da, 299 TL değerindedir. 
 
Isopure Zero Carb 
 
2000 gramlık satışı ve 249 TL değerindeki fiyatı ile yine sporcuların aşina olduğu bir markadır. 
 
Hardline Whey 3Matrix 
 
2300 gramlık paket ve 219 TL’lik fiyatı ile daha uygun bir ürün seçeneğidir. Diğerleri kadar da iyi bir içeriğe sahiptir. 
 
Scitec Whey Professional 
 
2350 gramlık büyük bir kutuya sahip olan bu protein tozu da 225 TL’den satışta bulunabilir. 
 
Nutrade Premium Isolate 
 
2100 gramlık kutusu ve 299 TL’lik fiyatı ile satışta bulunabilecek, son derece iyi bir ürün seçeneğidir. 
 
Optimum Protein 
 
1700 gramlık daha küçük olan kutusu ve miktarı, 170 TL’lik uygun fiyatı ile alternatif bir seçenektir. 
 
Optimum Lean 
 
930 gramlık paketi ve 119 TL’lik fiyatı ile daha az miktarda tüketmesi gerekenler için uygun bir protein tozu olduğu söylenebilir. 
 
Weider Hardcore 
 
3200 gramlık bir ürün olan bu marka da 339 TL’lik fiyatı ile biraz daha maliyetlidir ancak içeriği ile gerçekten de çok kaliteli olduğu bilinir. 
 
Multipower 0 Pure 
 
2000 gramlık bir üründür ve 269 TL’den satışa sunulmuştur. 
 
Markalar arasında bu 10 protein tozu ürününün en iyileri olduğunu söylemek mümkün. Hepsi whey protein türündedir ve vücut tarafından hızlıca emilim sağlanır. Elbette doğal protein alımı ile birlikte tüketilmesi ve sadece bu ürünler ile protein alınabileceğine inanılmaması gerekiyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir