Online Hizmetler Ne Kadar Güvenilir?

İnternetin insan hayatının tam ortasında yer almaya başlamasından bu yana, internet üzerindeki birçok hizmet hakkında da çeşitli şüpheler yer alıyor. Çünkü, insanlar görmedikleri ve dokunmadıkları ürünleri almaktan çekinirken, bir yandan da online hizmetler hakkında çeşitli soru işaretlerine sahip olabiliyorlar. Bu soru işaretlerinin en büyük nedeni ise, daha önce bu tür hizmetlerin profesyonel olmayan kişi veya kurumlar tarafından suistimal edilmesi ve insanların güvenlerini kırmasıdır. Bu tür sorunlardan dolayı insanlar internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde, ödemelerde, hatta sohbet ederken dahi çeşitli şüphelere sahip olurlar. Ancak günümüzde güvenlikle ilgili sorunu olmayan ve profesyonel hizmet veren sistemlerin fark edilmesi oldukça kolaydır.

Türkiye’de online bir şekilde hizmet veren ve çeşitli uzmanların yer aldığı bir platform oluşturan kacdakka.com adresi hem Google tarafında hem de internet üzerindeki kullanıcı yorumlarında güvenilir bir profil çizmektedir. Site ile ilgili herhangi bir güvenlik uyarısının çıkmaması ve bu siteden alınan hizmetler ve kişisel bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılmadığına dair yasal açıklamalar, bu sistemin ne kadar güvenilir işlediğinin en önemli kanıtıdır. Online görüşmelerle ilgili Türk insanın henüz bir ön yargı yer almaktadır. Hiç kimse tanımadığı bir insan ile bilgisayar kamerasında görüşme yapmak istemez. Bunun güvenilir olmadığını düşünenler veya çekinenler, bu tür bir görüşmenin, herhangi bir hastanede doktor ile görüşmekten, herhangi bir spor merkezinde bir uzman ile görüşmekten farkı olmadığını anlamalıdır. Günümüzde gayet normal bir hizmet olarak bilinen ve yavaş yavaş da insanlar tarafından benimsenmeye başlayan bu tür hizmetler, bazı kişiler tarafından suistimal edilse de, güvenilir olduğu belli olan ve çalışmalarını yasal yollarla yürüten www.kacdakka.com gibi internet adreslerinden uzmanlarla görüşme sağlayabilirler.

 

Peki online görüşmelerle neler yapılabilir?

 

Bu tür online görüşmelerde, kilo problemi olan bir kişi, sağlıklı beslenme veya spor hayatı ile ilgili bir diyetisyenden veya bir uzmandan yardım alabilir. Böylece aldığı bilgiler doğrultusunda ister yalnızca bir kere görüşme yaparak, ister düzenli görüşmeler eşliğinde hayatını olumlu anlamda geliştirebilir. Obezite ile savaşmak için insanların onlarca uzman ile görüştüğünü ve belki de bu görüşmeleri yapmak için uzun yollar çektiğini düşünürsek, yalnızca bilgisayar başında oturarak bir uzman tarafından yardım almak kulağa hoş geliyor.

Bunun dışında günümüzde özellikle kadınların meraklı olduğu astroloji, insanların hayatlarındaki dönüm noktalarının veya burçları ile ilgili detayların açığa çıkmasını sağlar. Yıldızlar ve çeşitli olaylar sonucunda burçların nasıl etkileneceğini bilen astrologlar, aynı zamanda ikili ilişkilerde de burç uyumları hakkında detaylı bir inceleme çıkarabilirler. Bunun için herhangi bir astroloğun merkezine veya ofisine veya bulunduğu herhangi bir yere gitmek istemeyen veya gitmeye üşenen insanlar, kacdakka.com gibi profesyonel hizmet sunan sistemler üzerinden bir astrolog ile görüşebilir ve sorularını yöneltebilir.

Bunların yanında daha profesyonel bir yardım gerektiren psikoloji alanında da günümüzde online görüşmeler çok yaygın bir hale gelmiştir. Bununla ilgili olarak psikoloji konusunda profesyonel bir destek almaya ihtiyaç duyan insanlar, online olarak düzenli veya tek seferlik bir görüşme ayarlayabilir, doktorundan memnun kalmasının ardından bu görüşmeleri istediği sıklığa getirebilir. Bu tür avantajlar sunmasından dolayı da online görüşmeler bazı insanlar için daha güvenlidir. Hatta çekingenlik konusunda çeşitli sorunları olanlar, özellikle internet aracılığıyla görüşmeye daha çok meyillidir.

Online sistemler üzerinden bunların dışında daha pek çok destek alınabilir ve birçok konuda sorunlar kısa sürede çözülebilir. Kacdakka.com adresi de Türkiye’de bu tür sistemlerin daha yaygın, güvenilir ve profesyonel olmasını sağlamayı amaçlamış ve bu alanda kısa sürede başarı elde etmiş bir sistemdir. Bu sisteme kayıtlı olan uzmanlar da, bu sistemden faydalanan kullanıcılar da memnun kalmış ve son zamanlarda giderek popülerleşen bir kullanım oluşmuştur. Eğer kullanılan sistemin güvenilir olduğu düşünülüyorsa, Google veya diğer arama motorları üzerinde, kullanıcı yorumlarında veya başka mecralarda sistemin güvenilirliğinin tehlikede olduğuna dair bilgiler yer almıyorsa ve çalışmalar tamamen yasal olarak ve gerçek uzmanlar tarafından yapılıyorsa, online dünyada birçok hizmet gönül rahatlığı ile alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir