Nokia’nın Akıllı Telefonları 2017’de Geliyor!

Nokia, HMD Global ve Foxconn işbirliği ile yeni nesil akıllı telefonlarını 2017 yılı içerisinde piyasaya sürecek. Peki Nokia, bu yeni adımı ile adından söz ettirebilecek mi?

Finlandiya merkezli üretici Nokia, gelecek yıl kesin olarak akıllı telefon pazarına dönüyor. Şirketin gerçekleştirdiği sunum sayesinde gelecek yıl akıllı telefon konusundaki yol haritası kesin olarak onaylandı.

Nokia’nın yatırımcılar için gerçekleştirdiği Capital Markets Day 2016 etkinliğinde yapılan sunumlar, şirketin kendi markasını taşıyan akıllı telefonların gelecek yıl tekrar oy göstereceğini onaylar nitelikteydi.

Ancak Nokia,eski günlerdeki gibi akıllı telefonlarını kendi tesislerinde üretemeyecek. Şirket, üretim süreci için HMD Global ve Foxconn şirketleriyle anlaşmış durumda. Nokia’nın akıllı telefonlarının ve aksesuarlarının geliştirme, pazarlama ve satış sürecini HMD Global üstlenecekken, Foxconn ise Ar-Ge ve üretim kısmını halledecek. İngiltere merkezli reklam şirketi Mother ise Nokia akıllı telefonlarının reklam kısmı ile ilgilenecek.

nokia2017sp02

İlk Nokia akıllı telefon ne zaman çıkıyor?

Gelecek yıl Nokia’nın piyasaya süreceği ilk akıllı telefonunun D1C olması bekleniyor. Orta seviye bir cihaz olacak olan D1C, Android 7.0 Nougat tabanlı, 1080p ekran ve 3 GB RAM’e sahip ve gücünü Snapdragon 430 işlemciden alıyor olacak.

Nokia, 2 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Mobile World Congress 2017 (MWC)’de yer alacak. Yeni akıllı telefonlarını da bu etkinlikte tanıtması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir