Nintendo Türkiye’ye Dönüyor!

Nintendo’nun Türkiye’ye geri döndüğü belirtildi. CD Media ise Türkiye’nin yeni Nintendo distribütörü olacak. Nintendo’nun ürünleri Türkiye’de resmi olarak Nortec Eurasia 2005’te kurulmuş ve 2012’de Türkiye’deki ticari faaliyetlerini durdurma kararı almıştı. CD Media, Nintendo distribütörü olmaya hazırlanıyor.

İnternette yayınlanan haberlere göre; 2016 yılından itibaren Yunanistan ve Balkan bölgesinde Nintendo distribütörü olan CD Media bu yıl Türkiye pazarına da girecek.

Bu anlaşmanın ardından Türkiye’de Switch, Labo, Amiibo ve oyunlar resmi olacak satılabilecek. Ayrıca Türkçe kullanım kılavuzları, Türkçe web site ve teknik destek de sunulabilecek.

CD Media’nın CEO’su Spiros Giamas tarafından yapılan açıklamalarda şunlar belirtildi:

“Türkiye için Nintendo ile yaptığımız özel anlaşmamızı bildirmekten dolayı onur ve gurur duyuyoruz. İstanbul’da bulunacak CD Media Turkey adlı yeni şirketimiz Nintendo hayranlarına ve tüketicilerine Switch, Labo, Amiibo ve yazılımlar dahil olmak üzere tüm harika Nıntendo ürünlerini sunacak. Nintendo ile olan Balkan bölgesindeki deneyimimize dayanarak Türkçe dil kullanım kılavuzları, websitesi ve teknik destek sağlayacağız. Yerel Türk perakendecileri ve bağımsızları Nintendo konsolları, aksesuarları ve oyunları ile birlikte desteklemek için sabırsızlanıyoruz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir