Netflix’ten Osmanlı Dizisi Geliyor

Netflix, uluslararası içerik yatırımlarına hala devam ediyor. Son olarak Türkiye’deki ilk orijinal dizi yapımının imzalarını duyuran Netflix, merakla beklenen projenin detaylarında bazı ipuçlarını vermeye devam ediyor.

Osmanlı ve Türk efsanelerinin yanı sıra tarihten esinlenen bir kahramanlık hikayesini anlatacak olan 10 bölümlük bu dizi, Netflix adına Türkiye’de yazılıp çizilebilecek. Dizi, 2018 yılında tüm dünyada aynı anda ve yalnızca Netflix üzerinden izlenebilecek.

Drama türünde olacağı belirtilen dizinin konusu ise şu şekilde:  “Genç bir adam, özel güçlere sahip olduğunu keşfeder. Şimdi İstanbul’u yok etmek isteyen karanlık güçlere karşı, şehri ve tüm insanlığı korumak için elindeki bu güçleri kullanmayı öğrenmesi gerekmektedir. Bu yolculukta kendisine yardım edecek arkadaşlarıyla harekete geçmekten başka çaresi yoktur.”

Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi, Onur Güvenatam baş yapımcılığında, İstanbul merkezli O3 Medya tarafından çekilebilecek. Bu dizi, Muhteşem Yüzyıl ve Ezel gibi tüm dünyadaki Netflix üyeleri tarafından sevilerek takip edilen diğer Türk dizileri ile beraber Netflix’in sunduğu geniş Türk içeriklerini güçlendirebilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir