Nedir bu agario çılgınlığı ?

Bilgisayarda oyun oynamak deyince bu işin dedesi snakebite’tır demek lazım. Hani bir yılanın elma peşinde kıvrım kıvrım olup yedikçe büyüdüğünü ve bilgisayar ekranına sığmadığı ve sonunda kendi kuyruğuna çarpıp game over olduğu o oyun…Bilgisayarlar gelişip görüntü anlamında kalitesi arttıkça oyunlar da gelişti ve değişti..Görsel şölen şeklinde sunulan savaş ve strateji oyunları arka arkaya çıktı ve kendi hayran kitlelerini oluşturdu.

Tabii, tüm bunlar olurken; Snakebite Nuh Nebi’den kalma bir oyun olarak rafa çoktan kalktı. Ancak son bir yıldır tüm dünyada oldukça beğenilen yeni bir oyun çıktı. İsmi Agario..Snakebite’a benzer bir şekilde; orada  yılanın elmanın peşinde koştuğu gibi rakiplerinizin peşinden koşup yiyorsunuz yedikçe büyüyorsunuz, tabii burada bölünüp çoğalabiliyorsunuz da.. Hani derler ya büyük balık küçük balığı yutar. Tam bu özdeyişle müsemma şekilde hazırlanmış bir oyun ve  çoklu kullanıcı ile oynanabiliyor. Agario ‘yu mobil cihazlarınızdan , android telefonlarınızdan da oynayabiliyorsunuz.

Tabii grafik tabanlı görsel yönden çok zengin savaş ve strateji oyunlarının yanında web tabanlı ve iki boyutlu olan agario bir anlamda eskiye dönüşü de simgeliyor. Snakebite’ı oynamış olanlar eminiz bu oyunun ustası olacaklar. Oyunu oynayabileceğiniz bir site arıyorsanız; agario.biz size bu konuda yardımcı olabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir