Microsoft’tan Savaş Çıkartacak Hamle

Microsoft’un bildirimi ile Google ve Microsoft arasındaki tarayıcı savaşı kızışacak gibi duruyor. Detaylar haberimizde…

Google Chrome, her ne kadar dünyanın en çok tercih edilen tarayıcısı olsa ve eklentileri ile birçok şey yapabilme kapasitesine sahip olsa da, belleği ve işlemciyi aynı zamanda da bataryayı fazlasıyla sömürüyor.

Bunun farkında olan Microsoft özellikle son bir aydır Windows 10 kullanıcılarına hem Chrome hem de Firefox için “Chrome bataryanızı sömürüyor, Microsoft Edge kullanarak %36 daha iyi performans alabilirsiniz” gibi bildirimler gönderiyor.

464297-microsoft-edge-browser

Internet Explorer uzun bir süre kullanıcılar için sadece tek seferlik olarak o da Google Chorme ya da Mozilla Firefox’u indirmek için kullanılıyordu. Ancak Microsoft, Edge adı ile artık çok daha stabil, iyi ve kullanışlı bir yapı sunuyor kullanıcılarına. Fakat Edge’yi hala IE olarak gören büyük bir kesim var. Ayrıca şirketin insanları Edge’ye yönlendirmek için böylesine bir karalama kampanyası yürütüyor olması da ilginç.

Google Chrome’un her ne kadar çok kullanışlı olsa da bilgisayarı fazlasıyla yorduğu gerçeği de mevcut. Ama Microsoft’un böyle bir anlayış ile insanları Edge kullanmaya yönlendirmeye çalışması da pek etik değil bize göre. Bakalım Google’dan bu konuyla ilgili bir hamle gelecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir