Microsoft Kötü Günler Geçiriyor

Microsoft’un kötü günleri devam ediyor. Yayınlanan bir raporda Microsoft’un Londra’daki Skype ofisi kapatılacak. Detaylar haberimizde…

Windows işletim sistemi sayesinde yıllardır dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Microsoft, son zamanlarda oldukça zor günler geçiriyor. Bunun en büyük nedeni ise Windows Phone platformundaki başarısızlık… Microsoft yakın bir tarihte Windows Phone cephesinde ciddi bir küçülmeye gitmişti ve yaklaşık 2000 kişiyi işten çıkarmıştı.

Mobil cephesinden Microsoft’un işten çıkarmaları son günlerde duraklamıştı. Ancak bu sefer şirketten işten çıkarma ile ilgili kötü haber Skype ofisinden geldi. Financial Times’ın yayınladığı rapora göre Microsoft, Londra’daki Skype ofisini kapatmaya hazırlanıyor.

MS Office ve Skype entegrasyonu konusunda oldukça önemli çalışmalar yürüten Londra Skype ofisinin kapatılması ile birlikte Microsoft’un son dönemde işsiz bıraktığı kişi sayısı 3000’e yaklaşacak gibi duruyor. Bir süredir sağlam bir başarı elde etmekten uzak olan Microsoft’un geleceğinin ne olacağı şuanda büyük bir gizem olarak duruyor. Umarız Microsoft çok kısa bir süre içinde eski başarısını tekrar kazanır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir