Microsoft, Apple ile Fena Dalga Geçti

Microsoft, Apple’ın iPad Pro üzerinde yaptığı değişiklikler ile dalga geçti. İşte konuyla ilgili detaylar ve reklam filmi…

Teknoloji devlerinin rekabeti ilelebet devam edecek tabi ki. Bu tatlı atışmalar reklam filmlerine de yansıyor.

Her ne kadar akıllı telefon sektöründe başarılı olmasa da Microsoft, diğer mobil cihazlarda sektörün iyilerinden biri. Özellikle Surface Pro serisi bu başarılı cihazların başını çekiyor.

Microsoft, laptop-tablet karışımı hibrid bir cihaz olan Surface konusunda oldukça hassas gibi duruyor. Zira, bir süre önce yayınlanan ve laptop bilgisayardan farksız olduğu belirtilen iPad Pro’ya fena gönderme yapmış.

iPad Pro, klavye eklenebilme ve iPencel gibi özellikleriyle WWDC’de oldukça beğenilmişti. Reklam filminde Siri ve Cortana arasında geçen dialoglarda Cortana, ”artık benim de bir harici klavyem var, bende senin gibiyim” diyen Siri’yi epey bir köşeye sıkıştırıyor.

Aslında bundan sonrası çok daha merak konusu. Çünkü Apple’in bu reklam filmi karşısında nasıl bir hamle yapacağını bilmiyoruz. Ancak Microsoft’a karşı elinde sağlam bir iPhone kozu olduğu gerçeğini hiçbir şey değiştiremiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir