LG G5 Plastik Mi?

LG  üretici firma, G4 adını verdiği modeli üretirken “deri kaplamalı” arka kapak kullanması ile telefon sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırmıştı. Deri yıpranan bir eşya olduğundan dolayı kullanım açısından zor olmasına rağmen oldukça ilgi görmüştü. Rakiplerine göre bir adım öne geçmişti.

lg-g5

LG G5’in Arka Kapağı Metal Değil!

Güney Kore menşeli marka, rakiplerinin metal ve çeşitlerini kullanması ve kullanıcılarında bu yönde eğilim göstermesinden dolayı G5 için metal malzeme kullanımına geçiş yaptığını belirtmesine rağmen, yayımlanan tanıtım videosunda arka kapağı plastik malzemeden olduğu açıkça gösteriliyor.

lg-g5-2

LG G5 Nasıl Başarılı Olur?

Samsung’un uzun zaman boyunca alüminyum ve deri görünümüne sahip plastik kullandığı ürünlerden ders almamış olan LG, eleştirilere konu olması gayet doğal. LG‘den yapılmış olan ancak resmi olmayan açıklama ise “Arka kapakta hybrit bir yapı var. Yalıtkan antenin gövdeye entegre edilmesi bu şekilde sağlanıyor.” şeklinde oldu.

Fakat bu açıklamanın kullanıcıları ne kadar tatmin edeceği, bunun yanında rakiplerinin LG ile olan yarışında reklamlar ile öne geçme çalışmaları kısa zaman içinde ortaya çıkacaktır. Resmi olarak “Metal” denilip, videodaki gibi plastik çıkması ihtimalinde LG oldukça zarar görecektir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir