Kurumsal Firmalarda Rozet Kullanımı

Bazı firmaların, şirketlerin, markaların veya kuruluşların kurumsal bir kimlik kazanması için, çeşitli koşulları sağlaması ve bu alanda çeşitli adımları atması gerekir. Öncelikle günümüzde internet ve beraberindeki yeni sektörler ile beraber kurumsal kimlik olarak bilinen bir çalışma ortaya çıkmıştır. Kurumsal bir kimlik kazanılması için çeşitli aşamalar vardır ancak bu aşamalardan önce kurumsal firmanın veya kurumsal kimliğin ne olduğu bilinmelidir.

 

Kurumsal firmalar, yapacağı ve yaptığı işlerin, her hamlenin önceden belirlenmiş ilke ve kurallar dahilinde gerçekleştiren firmalar veya şirketlerdir. Ancak bu tür tanımlar nedeniyle yöneticisi olan her firmanın veya şirketin kurumsal olduğu düşünülebilir. Ancak kurumsal firmalarda, her işin görevlisi, sorumlusu ve yetkilisi ayrıdır. Önceden yapılan iş bölümü ile sağlanan işleyiş sayesinde kurumsal şirketlerde birçok işlem kontrol altında ilerlemektedir. Kurumsal kimlik oluşturulması için ise bunlar da yeterli kalmaz. Öncelikle firmaların kendisine ait kurumsal bir logosu/amblemi, firmaya uygun olarak yapılan bir tasarımla düzenlenmelidir.

 

Tüm bölüm sorumlularına yani görevlilere ait olan; özel kartvizitler, isimlikler, varsa rozetler, fatura, irsaliye, sunum dosyası, zarf, broşür gibi materyaller kurumsal kimliğin oluşturulmasında fayda sağlar. Bu tür maddeler, firmanın faaliyet alanına ve sektörüne göre çoğalmakta veya değişmektedir.

 

Kurum İçi Kimlik Çalışmaları

 

Kurum içi kurumsal kimlik çalışmalarında şu maddeler üzerinde durulur:

 

  • amblem tasarımı
  • logo tasarımı
  • kartvizit tasarımı
  • e-mail imza tasarımı
  • antetli kağıt tasarımı
  • promosyon ürünleri (kalem, defter, bardak, rozet)
  • bloknot tasarımı
  • baskı tasarımı

 

Birçok faktör, kurumsal firmaların kurumsal bir kimliğe sahip olması için yardımcı olabilmektedir. Özellikle çeşitli promosyon ürünler, firmaya ait logo bulunan rozetler ve daha pek çok materyal, birçok kurumsal firma tarafından kullanılmaktadır. Bunların yanında internet sitesi ve firmaya özel bir alan adı, bu web sitesi üzerindeki özel tasarım ve firmanın işleyişini belli eden ve tanıtımını gerçekleştiren yazılar ve görseller yer alır.

Firma: http://esenrozet.com/

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir