Kulaklık Patlaması, Apple’ın Başını Derde Soktu

Geçtiğimiz aylarda Pekin’den Melbournee’a uçakla giden bir kadının kulağında kablosuz kulaklık patlamıştı. Olayın ardından patlayan bu kulaklığın markası dava sürecine etki edeceğinden dolayı açıklanmamıştı. Kadının kulağında patlayan telefonun markası bulundu.

Apple’ın uzun bir süredir bünyesinde bulunan Beats adlı firma, bilindiği gibi kablosuz kulaklık üretiyor. Kablosuz Beats Studio’nun ilk modelleri AA pil ile çalışırken bu karardan Beats Studio v2 ile beraber vazgeçmişti. Beats Studio v2 ile dahili batarya sistemine geçiş yapan Beats, böylece bu tip patlamaların önüne geçmek istemişti. Ancak piyasada hala Beats Studio v1 modelleri yer alıyor. Kadının kulağında patlayan kulaklığın da bu model olduğu belirtilmişti. Bu patlamanın üçüncü taraf pillerden kaynaklandığı açıklandı ve sorumluluğun onlara ait olduğu belirtildi.

1495444397_beats-apple-patlama.jpeg

Mağdur olan kadın, kulaklığın üzerinde ve kitapçığında üçüncü parti pillerden dolayı bir patlama olabileceğine dair bir ibare bulunmamasından dolayı Apple’dan tazminat talep edeceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir