Kıbrıs’ın Renkli Gecelerinden Mahrum Kalmayın

Kıbrıs, eğlence alanında büyük gelişme göstermiştir. Bu nedenle hem kendi içinde hem de ülke dışından pek çok kişi Kıbrıs’ın gecelerinde eğlenmek ve unutamayacağı saatler geçirmek için gelmektedir. Kıbrıs’a yalnızca bu tür bir eğlence için gitmek isteyenler ister uçakla Ercan Havalimanı’na iniş yaparlar, ister Mersin Taşucu’ndan gemiyle Kıbrıs’a gelebilirler. Böylece Kıbrıs gecelerinde eğlenmek için kolay bir şekilde ulaşım sağlanabilir.

Kıbrıs’ta Konaklama

Öncelikle Kıbrıs gece hayatını yakından görmek isteyenler, eğlence sonunda burada kalacak bir yer ihtiyaç duyabilirler. Konaklama seçeneklerinde çok farklı seçenekler yer almaz. Şehir merkezlerinde birçok otel bulunmaktadır. Bunların yanında isteyenler için pansiyonlar da hizmet vermektedir. Ancak otelde kalmak isteyenler gecelik olara k en az 250-500 TL arasındaki bir ücreti gözden çıkarmalıdırlar. Otellerin birçoğu 4 yıldızlıdır ancak aralarında 5 yıldızlı oteller de yer almaktadır.

Gece Hayatı

Kıbrıs’taki gece hayatı, çoğunlukla Lefkoşa ve Güzelyurt arasındaki karayolunda geçiyor. Aynı yol üzerinde bulunan birçok farklı mekan mevcut. Bu mekanlar arasında lüks gece kulüpleri de yer alıyor, orta seviyedeki kulüpler de yer alıyor. Özellikle içki ücretlerinin aşırı yüksek olmaması, şans oyunlarının ve kadın ticaretinin yasal olması nedeniyle birçok gece kulübünde bu tür hizmetler veriliyor. Lefkoşa’da konaklayan biri için bu tür mekanlar çok uzak sayılmıyor. Bu nedenle Kıbrıs gecelerinin tadına bakmak için gelenler genellikle Lefkoşa’da konaklamayı tercih ediyor. Bunların yanında konaklama yerinden gece kulübüne veya kumarhaneye gitmek isteyenler için gece hayatı transfer hizmetleri de verilebiliyor.

Ulaşım Kolaylığı

Kıbrıs’ta da çeşitli halk otobüsleri veya taksiler hizmet vermektedir. Ancak bu güzel geceyi taçlandırmak isteyenler çeşitli firmalardan araç kiralayabilirler. Ayrıca önceden anlaştıkları firmalar sayesinde gece hayatı transfer hizmeti alabilirler. Yani istedikleri mekana istedikleri araç ile özel şoför eşliğinde gidebilir ve isterlerse mekandan çıktıklarında da bu araç ile konaklama yerlerine veya başka bir eğlence mekanına geçebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir