Kıbrıs St, Hilarion Kalesi Ziyareti | Gezi Turu

Kıbrıs’ın en çok ziyaret edilen ve ziyaretçi kabul eden tarihi mekanlarından bir tanesi de St. Hilarion Kalesi’dir. Tüm ziyaretçiler kalenin dışardan görünüşüne hayran olurlar. Beş parmak dağının doruklarında bulunan bu kaleye birçok farklı gezi düzenleniyor. Kıbrıs’a ziyarete gelen turistlerin kültür turlarında veya genel Kıbrıs turlarında uğrak nokta olarak gösterilmektedir. Üstelik bu kaleye çıkanlar, tüm şehri ayaklarının altına alarak dinlenme veya bir çay molası verme imkanına da sahip oluyorlar.

Ziyaret Saatleri

St. Hilarion Kalesi sürekli olarak ziyaretçilere açık tutulmamaktadır. Ziyaret etmek isteyenler sabah 09:00 ve akşam 18:00 saatleri arasında bu kaleye gelmek zorundadırlar. Ancak saat 17:00’den sonra içeri girişler kapatılmaktadır. Bu nedenle düzenlenen tur saatlerinin bu kurallara göre ayarlanması gerekir.

Kıbrıs Otobüs Kiralama | Kültür Turu

Kıbrıs’ta kültür turları veya diğer turlar arasında en çok ziyaret edilen bu kale için isteyenler Kıbrıs otobüs transfer hizmetlerinden yararlanabilir ve belirli bir grup halinde St. Hilarion ve beraberindeki birçok tarihi ve turistik mekanı ziyaret edebilirler. Özellikle kalabalık bir grup halinde tatile gelenler veya Kıbrıs’ta yaşayıp da güzel bir gün geçirmek isteyenler bu kaliteli hizmetten faydalanabilirler. Özellikle belirli bir grup halinde tur düzenlenmesinin çok daha uygun fiyata geldiği ve otobüs kiralandığında da kalabalıkla gezmenin ve yol bulmanın tüm sorunları bertaraf edilebilir. Bu nedenle Kıbrıs otobüs kiralama alanında hizmet veren firmanın bilgilerine aşağıdaki bölümden ulaşabilirsiniz.

Nereden Otobüs Kiralanır?

Firma: Kıbrıs Otobüs Kiralama

Web: http://kibrisotobuskiralama.com/

Telefon: 0392 816 06 06

Telefon: 0850 500 20 80

Adres: Girne / Ramadan Cemil Meydanı No: 2E

 

St. Hilarion Kalesi’ne Nasıl Gidilir?

Ancak burayı ziyaret ederken kendi araçlarıyla veya imkanlarıyla gelmek isteyenler için yol tarifi de birçok internet sitesinde ve Kıbrıs gezi rehberlerinde açık bir şekilde belirtilmektedir. Bu kaleye ulaşmak için Girne-Lefkoşa karayolundan Boğaz bölgesinde yer alana St. Hilarion Kalesi’ne dağ yolundan ilerlenmesi gerekiyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir