Kargo sektörünün yeni oyuncusu

Kargo sektörü, güçlü oyuncuları ile Türkiye’nin en yoğun rekabete açık ticari alanlarından birisidir. Öyle ki; burada pozisyon alan oyuncuların her biri, bu mücadeleye katılabilmek için çok büyük yatırımlar yapması gerekli. Uçak, gemi, tır, şubeler, bayiler, genel müdürlük vs derken gerçekten devasa bir yatırım olmadan girilmesi ve güçlü durulması mümkün olmayan zorlu bir piyasadır kargo piyasası.

Bu zorlu piyasanın en çetin mücadelelerinin döndüğü alan ise yurt dışı taşımacılığıdır. Bir çok firma bu piyasadaki pastadan pay kapma mücadelesi içindedir. Bayiler ve şubeler vasıtasıyla verilen bu mücadelede bu büyük firmaların en zayıf oldukları nokta ise internet üzerinden pazarlamadır. Artık firmaların geleceğini yönetecek bu önemli mecrada var olan firmalar diğerlerinden bir adım öne geçmeye başladılar. Her sektörde internete ve internet pazarlamasına önem veren firmaların diğerlerine oranla daha fazla büyüdükleri göz önüne alındığında bu sektörde de bu yöne ağırlık veren firmalar rakiplerine oranla öne geçmeye başladılar.

Bu zorlu piyasada, potansiyelinin büyük çoğunluğunu internet üzerinden pazarlamaya ayıran NumunemKolay.com web sitesi, özellikle yurtdışı kargo taşımacılığında ön plana çıkmaya başladı. Önümüzdeki süreçte, nakliyenin birçok alanında adından sıkça bahsedeceğimizi tahmin ettiğimiz güçlü firmanın, teknolojiye yaptığı yatırımlarla gün geçtikçe büyüyeceğine inanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir