İyi bir tesisatçı bulmak zordur

Su hayat kaynağımızdır, susuz bir hayat düşünülemez ve hayatımızdaki herşey su ile yakından ilgilidir. Kişisel bakımımız, hijyenimiz, evimizin, çevremizin, işyerimizin temizliği v.s. kısacası susuz hiçbir şey olmaz. Özellikle de temizlik.. Zaman zaman su ile ilgili sorunlar yaşadığımız olur. Bunlardan birincisi suların kesilmesi ise ikinci sırada geleni lavabo, tuvalet v.s. ‘in tıkanmasıdır. Böyle bir durumda hayatımız bir anda kâbusa döner. Tabiiki, her derdin bir çaresi var. Gerek lavabo tıkanıklığı açma , gerekse  tuvalet tıkanıklığı açma konusunda başvuracağımız yöntemlerden ilki çoğu zaman lavaç dediğimiz ilacı alıp lavaboya dökmek olur. Kimyasal bir karışımdan meydana gelen bu ilacı lavaboya veya tuvalete döküp ardından sıcak su döktüğünüzde lavabo tıkanıklığı ya da tuvalet tıkanıklığının açılmış olması gerekiyor. Açılmadığı durumlarda ne yapmak gerekiyor?

Eğer, evinizde, işyerinizde sözkonusu durumlar olur da  tıkanıklığa çare olmazsa; vakit geçirmeden ve işin boyutu büyümeden: ) bir tesisatçı bulmanız gerekiyor. İstanbul su tesisatçısı konusunda oldukça şanslı bir şehir , çevrenizde şöyle bir göz gezdirdiğinizde bile bir tesisatçı tabelası mutlaka görürsünüz. Ancak tesisatçının ustasını bulmak çok zordur. Evinizde lavabo tıkanır, tesisatçı çağırırsınız gelir, yaptığını sanır ancak sizin şikâyetiniz bir hafta sonra tekrarlanır.

Bir de su kaçağı gibi durumlar vardır ki;  bu hem yüksek gelen su faturalarından dolayı cep yakar hem de işinin  ehli olmayan tesisatçı çağırdığınızda eviniz adeta yıkılıp yeniden yapılacak duruma gelir desek abartmış olmayız. İşinin ustası olan ise bir tane yeri kırmadan nerde su kaçağı var, bilir. Ona göre malzeme getirir, araç getirir.  İstanbul su tesisatçısı konusunda şanslı bir şehir dedik ancak işinin ehli tesisatçı bulmak da zordur. O yüzden eğer iyi bir tesisatçı bulduysanız, çok şanslısınız demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir